Dosya Veri Yedekleme ve Depolama 2016 09 NİSAN 2016 / 10:47

Yeni nesil teknolojiler zaman kavramını ortadan kaldırıyor

Küreselleşme ile birlikte internetin yükselişi, bulut hizmetlerinin benimsenmesi, sanallaştırma ve artan mobilite, kesintisiz çalışmanın gerekliliğini ortaya koyuyor. Mobil işgücü ve müşteri beklentileri, ürünlere ve hizmetlere erişimin tüm saat dilimlerinde standart haline geldiği bir dünya yaratıyor.
“İşleri aksatan herhangi bir teknolojide olduğu gibi, her zaman erişilebilen bir işi desteklemek de BT’ye çeşitli zorluklar çıkartıyor. Aynı zamanda BT, şirketin giderlerini çok fazla artırmadan, işleyişin devamlılığını sağlamak zorunda. Kurumların operasyonlarını sorunsuz bir şekilde devam ettirmeleri ve her zaman ulaşılabilecek şekilde, doğru BT cihazlarıyla desteklemeleri artık bir seçenek değil, pazarda bir adım önde olmak için bir zorunluluk.” Sözleriyle konuyu değerlendiren Veeam Türkiye Ülke Müdürü Ozan İnan, sözlerine şöyle devam ediyor:
“Veri korumada en kritik önlem ise tam bir görünürlük sağlamak. Bu, neler olduğunu, neyin korunduğunu, neye erişim sağlandığını, neyin düzeltildiğini ve daha fazlasını bilmek anlamına geliyor. Veri merkezinde değişiklikler olduğunda ve özellikle sanallaştırmaya geçişte görünürlüğü sağlama önem kazanıyor.
İşletmeler büyüdükçe CIO’ların sadece arka plandaki operasyonları desteklemelerinden çok işleri geliştirmeye yardım edecek BT stratejilerini hayata geçirmeleri de bekleniyor. Kurumlar modern ve aniden ortaya çıkan taleplerle uyumlu olan teknolojiler ve modern veri merkezine hızlı ve sorunsuz erişebilmeyi sağlayan altyapılara sahip olmak istiyor. Yalnız bu altyapıların oluşturulması ve sürdürülebilir olması ise insan kaynakları, iş yükleri ve mali açıdan ciddi yatırımlar gerektiriyor. Örneğin yedekleme depolamasının yönetilmesi işletmeler için çok büyük ve pahalı bir çaba ortaya çıkarıyor. Katlanarak artan veri miktarı eski çözümlerin bu süreci etkili ve maliyet tasarruflu bir şekilde yönetmesini engelliyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics