Dosya Veri Yedekleme ve Depolama Özel Dosyası 23 EKİM 2016 / 05:16

Hem bireysel hem de kurumsal çözümler

WD Türkiye Markalı Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Belma Oğur
 
Bulut bilişim (Cloud computing), veri yedekleme konusunda maliyet, erişim kolaylığı, yedekleme rahatlığı ve mobil entegrasyon açısından önemli bir gelişim sağlıyor. WD, bulut depolama sistemi ile kullanıcıların en büyük endişelerinden biri olan, veri güvenliğini sağladığı gibi, NAS yoluyla veri paylaşımını kolay hale getiriyor. Böylece kullanıcılar, verilere her yerden erişim sağlıyor.
Tüm verilerin sanal bir sunucuda depolanmasıyla, internete bağlanılabilen her yerden verilere ulaşma imkanı veren bir sistem olan bulut bilişim ile WD hem bireysel, hem de kurumsal çözümler sunuyor. Verilerin, bulut bilişimde sanal sunucuda saklanması, verilerin güvenliği için büyük bir avantaj sağladığı gibi, veri depolama sürücüsünün çalınma, bozulma ya da kaybedilme ihtimaline karşı da koruma sağlıyor. Aynı zamanda her yerden bağlanabilme imkanı sunduğundan, cihazınızı sürekli yanınızda taşımanıza gerek kalmıyor. Bulut depolama aynı zamanda kullanıcı yetkilendirmesi ve şifreleme seçenekleriyle de güvenliği ve verilere ulaşılabilirliği artırıyor.
WD, kurumsal çözümleriyle, şirketlerin hem maliyetini azaltıyor, hem de veri depolama ve veriye erişim sürecini efektif hale getiriyor. WD bulut depolama sürücüleriyle, verilere her yerden ulaşmak mümkün olduğu gibi; dosyaları düzenleme, kaydetme ve paylaşma süreci hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. WD bulut çözümleri, hem PC hem de MAC uyumlu olmakla birlikte, kullanıcı izinleri ve yetkilendirmeler ile belirli dosyalara sadece belirli kullanıcıların ulaşmasına imkan veriyor.
Verinin her geçen gün çoğaldığı günümüz iş yaşamında, şirketlerin veri yedekleme ve depolama konusunda son derece titiz ve dikkatli davranmaları bir gereklilik oldu. Veri yedekleme ve depolama konusunda şirketlerin kendi planlarını oluştururken izlemeleri gereken yöntemler öneriyoruz. Bu yöntemlerden birincisi daima ellerinin altında bir harici disk bulundurmaları; çünkü değerli bilgilerin en az iki kopyasının bulunması gerekir. İkincisi, yedekleme yazılımı kullanarak, sürecin otomatik olarak ilerlemesini sağlamak ki bu şekilde yedekleme yazılımı ayarlandıktan sonra, otomatik olarak yedek alır. Üçüncüsü, kopyaları farklı yerlerde muhafaza etmek; şirketler daima yedeğin yedeğini bulundurmalı ve bu kopyaları farklı yerlerde tutmalıdır. Dördüncüsü ise, yedekleme planlarını test etmek; yedekleme yazılımı, dosyaları kaydederken karşılaştığı sorunların kaydını tutar ve bu sorunları gözden kaçırmayarak, olası veri kayıplarının önüne geçilebilir.
 
Kurumsal çözümlere yaklaşım olumlu 
Türk şirketlerinin WD’nin kurumsal çözümlerine yaklaşımı son derece olumlu. Kurumsal ürünlerimiz her geçen gün daha fazla talep görüyor çünkü şirketler veri yedekleme ve depolama konusunda bilinçleniyor. Özellikle WD My Cloud Pro ve Expert serilerimiz şirketlerin farklı kapasite ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çözümler. Türk şirketleri, iş hayatının neredeyse tamamen dijital platformlara taşınıyor olmasından dolayı en değerli varlıklarından olan verilerini yedeklemek ve depolamak için her geçen gün daha fazla kaynak ayırmaya devam ediyor.
WD ürünlerindeki teknoloji, şirketin katma değer sağlayacak yan teknolojilere yatırım yapmasıyla sürekli ileriye taşınıyor. Depolama ürünlerinin kullanımını kolaylaştıran yazılımlar özellikle önem verilen bir konu ve bu alanda çeşitli satın almalar gerçekleştirildiği gibi, sürekli olarak da AR-GE çalışmaları devam ediyor. Veri depolama ve yedekleme söz konusu olduğunda, bulut teknolojisi de devreye girdiği için tüm ürünlerimiz bulut ile kolaylıkla senkronize olacak şekilde ve minimum efor ile otomatik yedekleme yapacak şekilde tasarlanıyor. Ek olarak, ürünlerimizde veri güvenliği açısından önem taşıyan şifreleme de bulunuyor. WD, veri yedekleme ve depolama konusunda dünya lideri bir firma olarak, bu konuda teknolojiye önderlik yapmaya devam ediyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics