Dosya Veri Yedekleme ve Depolama 18 MAYIS 2015 / 08:59

İhtiyaçlar NAS yapısında yanıt buluyor

Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit

Şirketlerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip, rekabet ortamına uygun teknolojileri tercih etmeleri gerek. Kurum bünyesinde konumlandıracak doğru teknolojik çözüm ve altyapılar, iş süreçlerinin hızlı, verimli ve tasarruflu olmasını sağlıyor. İçerisinde bulunduğumuz çağda artan veri ihtiyaçlarını karşılayacak donanım ve yazılım ürünlerinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini söylememiz gerekiyor. Artan veri miktarı ile birlikte bu verilerin depolanmasında kullanılan çözümlerin önemi de artıyor. Kurumlar ve kullanıcılar, veri depolama ve video gözetiminde çok fonksiyonlu, yüksek performanslı ve aynı zamanda güvenilir çözüm arayışındalar. Özelikle KOBİ sektöründe bu türden bir algı değişimi yaşanıyor. BYOD, büyük veri, bulut ve mobilite gibi güncel eğilimleri kapsayan ve bu eğilimlerin getirdiği yeni teknolojiler ile uyumlu çalışan ürünler, rekabette firmaları öne taşıyor.

Günümüzde her ölçekteki şirketin veri depolama alanında danışmanlık desteği almasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. İş süreçlerinin hızlanması ve ihtiyaçların etkileşimli olarak karşılanabilmesi gerekiyor. Artan veri miktarı ile birlikte sağladığımız çözümlerin önemini de artıyor. Kullanıcılar, çok fonksiyonlu, yüksek performanslı ve aynı zamanda güvenilir bir sistem arayışındalar. Önceden sadece pahalı ve belirli ürünler şirketlerin ihtiyaçlarını karşılarken, artık NAS (Network Attached Storage-Ağa Bağlı Depolama) ürünleri çoğu firmanın ihtiyaçlarını karşılayabilir durumda. Özelikle KOBİ sektöründe bu türden bir algı değişimi oldu. BYOD, büyük veri, bulut ve mobilite gibi güncel eğilimleri kapsayan ve bu eğilimlerin getirdiği yeni teknolojiler ile uyumlu çalışan ürünlerin rekabette firmaları birkaç adım öne çıkartacağını düşünüyorum.

Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte veri artışı inanılmaz boyutlara ulaşırken veri depolama, eskiye oranla daha kritik bir sürece dönüştü. Bu alandaki teknolojik çözümler ve yeni uygulamalardan biri de NAS ürünleri. Bu ürünler, günümüzde her sektörden tüm ölçekteki kurumlar ve son kullanıcılar için verimli ve ideal özelliklere sahip. Kuruluşundan itibaren kendisini kurumsal ve ev tipi kullanıcılar için kullanışlı depolama çözümleri sunmaya adayan Tayvan kökenli Synology, veri depolama, paylaşım ve farklı platformlar arasında dosya senkronizasyonu servisleri geliştirerek bu alanda katma değerli ürün ve çözümler sağlıyor. Kurumların ve son kullanıcıların iş performanslarını artıran NAS ürünlerimizin kullanımı kolay kullanıcı arayüzleri mevcut.

Günümüzde kurumlar yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri ile de baş etmek zorundalar. Bu gelişme, veri depolama ve bulut bilişim alanında bazı değişimleri zorunlu kılıyor. Bulut hizmetleri ve çözümleri kullanan kurumlar verimlilik ve performans açısından rakiplerinin her zaman bir adım önündeler. Bu gelişmeler ışığında, firmaların veri depolama çözümlerini uygun maliyetli ve performansı yüksek çözümleri ve ürünleri tercih etmeleri kaçınılmaz oluyor. Hatta kurumlar artık yazılım ve donanım gibi bileşenlere ayrı ayrı odaklanmaktan ziyade, uçtan uca çözümlere yöneliyorlar. Tümleşik bir hizmet alarak servis kalitelerini ve performanslarını artırmayı, veri yönetiminde kolaylık ve süreklilik elde etmeyi hedefliyorlar.

 
ETİKETLER : 1022

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics