Dosya Veri Yedekleme ve Depolama 18 MAYIS 2015 / 08:58

Şirketler ihtiyaçlarını doğru belirlemeli

Veeam Ürün Strateji Uzmanı Rick Vanover

Her büyüklükteki organizasyon yedekleme ve depolama yatırımlarından yararlanabilir. Biz özellikle modern veri merkezine yatırım yapmanın veri merkezi erişilebilirliğini genişletecek anahtar olduğunu savunuyoruz. Bu depolama ve yedekleme yazılım uygulamalarında da geçerli. Günümüzün veri merkezlerinin beklentilerinden gelen bir örnek var. Şirketler 7/24 sistemlerine erişmek istiyorlar ve arıza zamanı ya da veri kaybına tahammülleri yok. Doğru yatırımlarla veri merkezi 15 dakika ya da daha kısa kurtarma zamanı ve nokta hedeflerine kavuşabilir.

 

Günümüzdeki trend veri merkezinin hızlı çevik olması, bunu yaparken de verilerin artmasına uyum göstermesi ve herhangi bir veri kaybının önüne geçmesi. Veri kaybının engellenmesi şirketlerin önünde yeni bir fırsat çıkartıyor: Yedek veriyi kendi sistemleri dışından almak. Ayrıca bir sonraki adım kendi sistemi dışındaki bir veri merkezine tüm yükü devretme. İşte bu da şirketlerin veri merkezi erişilebilirliklerini iyileştirebileceği alan.

Günümüzde veri merkezi erişilebilirliğini iyileştirecek bulut teknolojileri ve hizmet sağlayıcı teklifleri var. Şirketlerin yedeklemelerini bulut hizmet sağlayıcıda ya da kendi felaket kurtarma merkezlerinde saklamayı tercih edebilirler. Şirketlerin seçenekleri var ama ihtiyaçlarını belirlemeye ve ne elde edeceklerini iyi değerlendirmeye ihtiyaçları var. Böylece veri merkezi erişilebilirliğini iyileştirebilecek şirkete en uygun çözümler tercih edilebilir.

Bugün en büyük teknik avantaj veriyi etkin bir şekilde taşıma yetkinliği. Özellikle sistem içine inşa edilmiş WAN’ın hızlanması gibi teknolojiler bulut teknolojilerinin artık bir seçenek olmasını sağlıyor. Ek olarak, kodlama ve diğer veri kaybını engelleme tekniklerinin de gelişmesi şirketler için bir gereklilik.

Büyük miktarda depolama altyapısına sahip şirketler farklı sistemlerin etkin yönetiminden faydalanabilecekler. En net faydası yüzde 100 görünürlük. Ayrıca VMware ve/veya Hyper-V ortamlarındaki depolamalarda ihtiyaç duyacakları bu tam görünürlüğe ulaşabilecekler.

 
ETİKETLER : 1022

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics