Dosya Veri Yedekleme ve Depolama 18 MAYIS 2015 / 08:58

Yenilikçi servisler için önemli fırsat

ZyXEL Türkiye Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Şamil Doğan

Veri depolama ve yedekleme alanında, farklı ölçekteki şirketlerin ve bireysel kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda pazarda farklı eğilimler öne çıkıyor. Örneğin ev tipi kullanıcılar ve küçük ofislerde ZyXEL NAS540 ve ZyXELNSA 325 v2 gibi NAS ürünlerini kullanımında ciddi bir artış söz konusu. Büyük şirketlerde ise yerel yedekleme ve depolama çözümleri, merkezi yönetim araçları ile entegre edilebiliyor. Kullanıcıların ana eğilimi ise sadece veri yedeklemesi yapmak değil, ellerindeki veriyi her an için güncel tutarak, bu veri üzerinde analizler gerçekleştirebilmek şeklinde.

Bulut bilişim, iş yaşamında nispeten yeni bir kavram gibi gözükmekle birlikte ağ teknolojileri açısından bakıldığında belirli bir maziye sahip bir teknoloji. Bu teknolojinin veri yedekleme ve veri depolama alanındaki gelişimi ise oldukça hızlı ve bu gelişimin devam edeceği görüşündeyiz. Bu sayede ölçeklendirme sorunları aşılabiliyor ve yenilikçi servisler sunulabiliyor. Üstelik bunu sadece kurumsal anlamda da düşünmemek gerekiyor. Zira örneğin 2-Disk Slotlu Ağ Veri Depolama Cihazımız ZyXEL NSA325 v2 ile kullanıcıların kişisel bulut hizmetlerinden yararlanmalarını ve mevcut bulut uygulamalarını ZyXEL Medya Sunucuları’nda birleştirmelerini sağlıyoruz.

Günümüzde artık NAS çözümleri ile kullanıcılar kolayca tüm verilerine uzaktan ulaşabilme, yedekleme, senkronize edebilme ve başkaları ile paylaşabilme imkânı olan kendi kişisel bulutlarını oluşturabiliyorlar. Bizim de bu alanda çözümlerimiz bulunmakta. NAS ürünleri ile internet bağlantısının mümkün olduğu her yerde mobil cihazınızla büyük boyutlu dosyalarınıza ve multimedya dosyalarınıza erişmeniz mümkün.
ETİKETLER : 1022