Yarışma 12 NİSAN 2013 / 10:41

11. Teknoloji Ödülleri başvuruları başladıTÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından bu yıl 11.’ncisi düzenlenen Teknoloji Ödülleri'ne başvurular başladı. Şirketler, ürün/süreç geliştirme veya iyileştirme çalışmaları ile 15 Haziran 2013 tarihine kadar ön başvuruda bulunabilecekler.

1998 yılından bu yana gerçekleştirilen Teknoloji Ödülleri ile şirketlerin başarı öykülerini toplumun gündemine taşıyarak, toplamda araştırma, teknoloji geliştirme ve inovasyon konusunda farkındalık yaratmak ve şirketlerimizi bu konuda harekete geçirmek hedefleniyor.

Teknoloji Ödülleri’nin amacı, yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürünlerin veya belirleyici özellikleri, özgün farklılıkları olan, ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan üretim süreci geliştirme çalışmalarının değerlendirilerek ödüllendirilmesi ve kamuoyuna tanıtılması.

Şirketler, Teknoloji Ödülleri’ne geliştirdikleri yenilikçi ürünlerin yanı sıra, üretimle ilgili olarak yeni bir teknik veya teknolojinin  geliştirilmesini  hedef  alan  üretim  süreci  geliştirme çalışmalarıyla da başvurabiliyorlar. Teknoloji Ödülleri, ürün ve süreç olmak üzere iki ayrı kategoride; kuruluş büyüklüğüne bağlı olarak mikro, küçük, orta ve büyük/bağlı olmak üzere dört farklı sınıf için veriliyor.rme çalışmalarının değerlendirilerek ödüllendirilmesi ve kamuoyuna tanıtılması.

Şirketler, ne ürün/süreç geliştirme veya iyileştirme çalışmaları ile 15 Haziran 2013 tarihine kadar ön başvuruda bulunabilecekler.

Başvuru formlarına http://www.teknoloji.org.tr/basvuru.html adresinden ulaşılabiliyor. Detaylı bilgi için ödül sekreteryası görevini yürüten TTGV'den (teknolojiodulu@teknoloji.org.tr  Tel : 0 312 265 02 72 / 378) bilgi alınabiliyor.

Ödüle aday kuruluşlar öncelikle Ön Başvuru Dosyası hazırlayarak Teknoloji Ödülleri Programına ücretsiz olarak başvuruyorlar. Sonrasında ilk elemeyi geçen kuruluşlardan Son Başvuru Dosyası hazırlamaları isteniyor.

En son TÜBİTAK Başkanlığında yürütülen dönemde 10. Teknoloji Ödül Töreni 17 Mayıs 2012 tarihinde düzenlenmişti. Bundan sonra Kongre ve Ödül Töreni her 2 yılda 1 düzenlenecek. Ödül kazanan kuruluşlara Mayıs 2014 tarihinde düzenlenecek Teknoloji Kongresi ve Ödül Töreninde; Teknoloji Ödülü Heykelciği ve Teknoloji Ödül Belgesi verilecek.

11. Teknoloji Ödülleri süreci ile ilgili tüm bilgilere www.teknoloji.org.tr adresinde bulunan web sayfasından ulaşılabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics