Yarışma 22 NİSAN 2014 / 14:50

Fikrimobil'in ilk turu tamamlandı

Teknolojiyle birlikte gelişmenin önemine inanan ve sektöre yenilikçi yaklaşımıyla öncülük eden Yapı Kredi’nin üniversite öğrencileri için gerçekleştirdiği yarışma FikriMobil‘in ilk elemeleri tamamlandı. FikriMobil’e katılan yüzlerce proje arasından ilk 20’ye kalan fikir sahibi gençler Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nde bir araya geldi. Genç finalistler iOS, Android, Windows8 gibi akıllı cihaz platformlarını kullanarak geliştirecekleri mobil uygulamalar için projelerini birlikte sürdürecekleri mentorları ile tanışarak izleyecekleri yol üzerinde tartışma imkanı buldu.

Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan’ın ev sahipliğinde 4 Nisan Cuma günü düzenlenen etkinlikte Yapı Kredi’nin öncü ve inovatif hizmetleri ile ilklerin bankası olduğunu vurgulayan Cahit Erdoğan, “Kalıpların dışında serbest düşünebilen, sektöre henüz adım atmamış gençlerin yaratıcı fikirlerine çok önem veriyoruz. Teknolojiyle birlikte gelişmenin önemini göz önünde bulundurarak yenilikçilik anlayışımız ile bankacılık alanında yine bir ilke imza atarak gençlerin günümüzün en önemli teknolojik trendi olan mobilite konusundaki fikirlerine destek vermek ve onların önlerini açmak bizi oldukça memnun ediyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin inovasyon ve AR-GE konusunda gelişime ve ilerlemeye ihtiyacı olduğunu belirten Erdoğan, “Önümüzdeki yıllarda beraber çalışabileceğimiz genç arkadaşlarımızla şimdiden temas sağlayarak bağ kurmak,fikirlerini filizlendirmek ve hayata geçirmek bizim için ayrı bir önem taşıyor. Biz Yapı Kredi olarak geçmişten süregelen öncü ürün ve hizmet alışkanlıklarımızın devamı olarak son iki yıldır artan bir ivmeyle bu konudaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

Öte yandan, Inventram’ın Girişimcilik, OBSS’nin Mobil Uygulama Geliştirme Servisleri, Yapı Kredi’nin ise Mobil Kullanılabilirlik ve Kullanıcı Deneyimi konularında sunum yaptığı etkinlikte, Microsoft Türkiye ise bir vaka çalışması gerçekleştirdi.

Yarışmada finale kalan projeler, mentörlerin yönlendirmeleri ile 15 Mayıs’a kadar prototip çalışmalarını tamamlayacaklar. Fonksiyonellik, yaratıcılık, uygulanabilirlik gibi birçok kriter üzerinden değerlendirme yapılacak olan yarışmada birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye de 5 bin TL ödül verilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics