Yarışma 14 MAYIS 2013 / 11:55

Genç mühendisler yarıştı

Üniversite öğrencilerine yönelik olarak Vodafone-Oksijen AR-GE tarafından düzenlenen Android Uygulama geliştirme yarışması sonuçlandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent ARI3 binasında gerçekleştirilen ödül töreni Oksijen AR-GE Genel Müdürü Arda Özgün’ün yaptığı konuşmayla başladı. Özgün üniversite sanayi işbirliğine dikkat çekerek bu tarz yarışmalarla birlikte gençlerin kendilerini gösterme fırsatı bulmalarına ve kariyerlerinde ilerleme fırsatları bulmalarına oldukça önem verdiklerini belirtti. Buna paralel olarak Vodafone API’sini geliştiricilere açtıklarını söyleyen Özgün, aynı zamanda yarışmaya katılan gençlere Vodafone’da staj ve eğitim imkanı sunulduğunu sözlerine ekledi.

Finale kalan 6 uygulama arasından ilk üçün belirlendiği etkinlikte birinciliği Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Çağlar Bozkurt’un geliştirdiği Meety isimli uygulama aldı. Yarışmada ikinciliği Kadir Has Üniversitesi’nden Egemen Hamutçu, Şükrü Kahraman ve Ece Özdemir’in geliştirdiği Televizyon Rehberi üçüncülüğü ise Nermin Yıldız ve Seçil Ün’ün geliştirdiği LifeSaver uygulaması aldı.
ETİKETLER : Oksijen Ar-Ge Vodafone

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN