Yarışma 09 ARALIK 2013 / 14:45

Imagine Cup 2014 başvuruları başladı

Microsoft'un her yıl düzenlediği Imagine Cup yarışmasının Türkiye finali Ocak ayında gerçekleşecek.Microsoft'un bu sene 12.sini düzenlediği  öğrenci teknoloji yarışması Imagine Cup, üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapacak.

Microsoft' un ABD' de Seattle' daki merkezinde düzenlenecek olan final Haziran ayında gerçekleşecek. Kazanan ekibin ödülü, Seattle ziyareti ve 50 bin dolar olacak.

Yarışmanın temaları

Imagine Cup 2014’ün internet sitesinden doğrudan başvuruda bulunabilecek. Microsoft Türkiye’nin düzenlediği yerel elemelerde yarışarak dünya finallerine katılma şansı elde edecek. Öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümleriyle yarışacak.

Microsoft Türkiye’nin düzenleyeceği ‘Oyun’ kategorisi yerel elemelerine katılmak için öncelikle 25 - 27 Ocak tarihlerinde Ankara, Elazığ, İstanbul ve İzmir’de 4 ilde yapılacak GGJ (Global Game Jam) yarışmalarına başvuruda bulunmak gerekiyor. Oyun kategorisine katılan projelerin ilk elemeleri Global Game Jam yarışmasında yapılacak. Bu yarışma sonrasında finale kalan projeler arasında yapılacak değerlendirmeyle Türkiye’den finalist olan proje belirlenecek.