Yarışma 09 ARALIK 2013 / 14:45

Imagine Cup 2014 başvuruları başladı

Microsoft'un her yıl düzenlediği Imagine Cup yarışmasının Türkiye finali Ocak ayında gerçekleşecek.Microsoft'un bu sene 12.sini düzenlediği  öğrenci teknoloji yarışması Imagine Cup, üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapacak.

Microsoft' un ABD' de Seattle' daki merkezinde düzenlenecek olan final Haziran ayında gerçekleşecek. Kazanan ekibin ödülü, Seattle ziyareti ve 50 bin dolar olacak.

Yarışmanın temaları

Imagine Cup 2014’ün internet sitesinden doğrudan başvuruda bulunabilecek. Microsoft Türkiye’nin düzenlediği yerel elemelerde yarışarak dünya finallerine katılma şansı elde edecek. Öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümleriyle yarışacak.

Microsoft Türkiye’nin düzenleyeceği ‘Oyun’ kategorisi yerel elemelerine katılmak için öncelikle 25 - 27 Ocak tarihlerinde Ankara, Elazığ, İstanbul ve İzmir’de 4 ilde yapılacak GGJ (Global Game Jam) yarışmalarına başvuruda bulunmak gerekiyor. Oyun kategorisine katılan projelerin ilk elemeleri Global Game Jam yarışmasında yapılacak. Bu yarışma sonrasında finale kalan projeler arasında yapılacak değerlendirmeyle Türkiye’den finalist olan proje belirlenecek.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN