Yarışma 13 AĞUSTOS 2013 / 14:31

Kendi TV’ni kendin tasarla

Philips, Mayıs ayında, “Geleceğin Televizyonu Tasarım Yarışması“ adıyla, tasarım öğrencilerine yönelik, üniversite-sanayi işbirliğiyle gençlerin yaratıcılıklarını buluşturan bir yarışma başlatmıştı. Mayıs ayından bu yana 53 öğrencinin katıldığı yarışmaya başvurmak için son tarih ise 31 Ağustos. Yarışmada ilk üçe giren tasarımların sahipleri, Ekim ayında gerçekleşecek Dutch Design Week’e katılma ve Amsterdam Philips tasarım stüdyosuna ziyaret hakkı kazanacak. Ayrıca İstanbul Design Week’te tasarımları sergilenecek.

Kale Group’un Tasarım ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sertaç Ersayın, İstanbul Design Week Direktörü, dDf’in (Dream Design Factory) Kurucu Ortağı Arhan Kayar, Derin Design Tasarım Geliştirme Departman Başkanı Derin Sarıyer, Dutch Design Week Direktörü Hans Robertus, TP Vision Kreatif Direktörü Rod White, Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu ve TP Vision Türkiye Genel Müdürü Faruk Kocabaş, tasarımları değerlendirecek ve kazananları belirleyecekler.

Yarışmanın Türkiye televizyon pazarı açısından kazanım oluşturacağını vurgulayan TP Vision Türkiye Genel Müdürü Faruk Kocabaş, “TP Vision olarak tasarımı yeniden tanımladık. Şimdi de geleceğin tasarımcılarını teşvik ediyoruz” dedi. Mayıs ayından bu yana devam eden başvuru sürecinin yoğun ilgiyle karşılandığını söyleyen Kocabaş, “Yarışmada ilk üçe giren tasarımlar, Dutch Design Week ve Amsterdam Philips Tasarım Stüdyoları’na gezi imkanı kazanacak” dedi.

 

 
ETİKETLER : Philips
YORUMLAR
orhan canoğlu 16 EKİM 2013 / 15:39 0 0
sitenizin hayırlı olmasını dileriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN