Yarışma 14 ŞUBAT 2013 / 15:18

Mixx Awards 2012 Ödülleri verildi

Sayısal pazarlama iletişimi sektörünün en iyilerinin belirlendiği “Mixx Awards Türkiye 2012”nin sonuçları açıklandı. Altın Mixx alanlar, yarışmanın uluslararası ayağı olan Mixx Europe’a katılmaya hak kazandı.

Sayısal pazarlama iletişimi endüstrisinin en iyilerini, sektöre ve hizmet ettikleri markalara kattıkları artı değeri tescilleyen “Mixx Awards Türkiye 2012”nin kazananları 13 Şubat gecesi, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sesli Harfler ve Procter & Gamble çalışması “Bebeğimle Büyüyorum”, yılın kampanyası seçildi.

Mixx Awards yarışmasında, stratejiden yaratıcı çalışma ve uygulamaya, medya planlamasından bütünleşik, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm iletişim katmanları ele alındı. Mixx Awards 2012’nin Altın Mixx kazananları, yarışmanın uluslararası ayağı olan Mixx Europe’a katılmaya hak kazandı.

IAB Amerika’nın lisansıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen, sektörün alışılagelmiş yarışmalarının aksine sayısal reklam kampanyalarını, performanslarıyla birlikte değerlendiren ve bu yönüyle de benzerlerinden ayrışan bir yarışma olan Mixx Awards’un (Marketing Intelligence and Excellence) en önemli özelliği, ajansla reklamverenin birlikte ödül alıyor olması.

IAB Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreninde IAB Türkiye adına konuşma yapan IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, bu yıl üçüncü kez düzenlenen Mixx Awards’a bir yarışma olmanın ötesinde misyon yüklediklerini belirterek şunları söyledi: “Mixx bizim için sayısal bir eğitim kaynağı. Mixx’e başvuran her çalışma kendi içinde bir başarı öyküsü, sadece ödül alanları değil başvuru yapan herkesi kutluyorum."

IAB Europe Başkanı Alain Heureux da törene katılan isimler arasındaydı. Alain Heureux yaptığı konuşmada, dijitalin Türkiye’deki gelişimine dikkat çekti ve Türkiye’nin, sadece Avrupa’da değil dünyada öne çıkan ülkelerden biri olduğunu dile getirdi.

Marka destinasyon siteleri, rich media display reklamları, mobil marka destinasyon siteleri ve aplikasyonlar, oyunlar, markalı içerik, viral, ev-dışı dijital, tablet uygulamaları, mekan temelli reklam, sosyal medya aplikasyonları, deneysel ve yenilikçi, marka farkındalığı ve konumlandırma, doğrudan pazarlama, ürün lansmanı, çapraz mecra entegrasyonu, dijital entegrasyon, oyun içi, sosyal pazarlama, kar amacı gütmeyen/kamu hizmetleri, arama motoru, mikrositeler, mobil reklamlar, online videolar, video reklamlar, mobil reklam, morbil markalı aplikasyon olmak üzere tüm başvurular 27 farklı kategoride altın, gümüş ve bronz Mixx ile ödüllendirildi.