Yarışma 24 NİSAN 2013 / 18:48

Space Fighters Rusya'da yarışacak

Microsoft’un bu yıl Rusya’da yapacağı Imagine Cup 2013 öğrenci yarışmasının Türkiye finalleri Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleştirildi. Yazılım geliştiren, yenilikleri takip eden, tasarımcı ve girişimci birçok genci bir araya getiren Microsoft Imagine Cup finallerinde Space Fighters ekibi nostaljik bir uzay oyunu ile Türkiye’yi temsil edecek.

Microsoft’un her yıl düzenlediği teknoloji yarışması Imagine Cup’ın 11.sine bu yıl Rusya ev sahipliği yapacak. Kendilerini yurtdışında tanıtabilmek ve projelerini hayata geçirebilmek amacıyla düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler,  başvurularını belli bir temaya bağımlı olmadan ‘Dünya Vatandaşlığı, Oyun ve İnovasyon’ kategorilerine  gerçekleştirdiler. Türkiye finalleri arasında kalan 4 ekipten biri olan Space Fighters ekibi ‘Space Fight X’ projeleriyle birinci oldu.

Microsoft Imagine Cup yarışmasına Türkiye’den katılımların her yıl hızlı bir şekilde arttığına dikkat çeken Microsoft Türkiye Akademik Programlar Yöneticisi Mustafa Kasap, “Microsoft Türkiye olarak genç girişimcileri cesaretlendirmeyi ve heyecanlarını paylaşmayı kendimize görev edindik. Önceki yıllarda da bizleri dünyada temsil eden arkadaşlarımız bugün çok güzel yerlere geldiler. Hem muhteşem bir deneyim elde ettiler hem de fikirlerine olan inançlarını artırdılar. Imagine Cup, Türkiye’deki yaratıcı ve genç beyinlerin kendilerini yurtdışında da ispatlayabilmeleri için çok önemli bir fırsat. Dünya finalinde bizi temsil edecek Space Fighters ekibini cesaretinden ve emeklerinden dolayı tekrar tebrik ediyor ve finallerde başarılar diliyorum”  dedi.

Bu yıl Türkiye 1.si olan Space Fighters ekibi ODTÜ, KOÇ Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi olmak üzere dört farklı üniversitede okuyan ve Imagine Cup vesilesiyle bir araya gelen dört girişimci öğrenciden oluşuyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden 2. sınıf öğrencisi Barış Çavuş, Koç Üniversitesi’nden 4. sınıf öğrencisi Can Poyrazoğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 4. sınıf öğrencisi Doğukan Demir ve Pamukkale Üniversitesi’nden Tahsin Kasap takım lideri olarak Türkiye’yi Rusya’da -11 Temmuz tarihleri arasında St. Petersburg’ta gerçekleştirilecek finallerde temsil edecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics