Yarışma 23 OCAK 2013 / 17:44

Türkiye’nin mobil girişimcisi seçiliyorGaranti Bankası, 40 ülkede faaliyet gösteren Mobil Pazarlama Derneği’nin (Mobile Marketing Association) işbirliğiyle; mobil kanallarda geliştirilen fikirlerin sayısını artırmak ve bu alandaki girişimcilere destek sağlamak amacıyla, yılın mobil girişimcilerini seçecek.

Yarışmanın ön elemeleri, 2013 yılının Şubat ayında yapılacak. Finale kalan 5 girişimci fikirlerini, Mart ayında, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüriye sunacak. Değerlendirmenin sonucunda 1. seçilen girişimciye 15 bin TL, 2.ye 10 bin TL, 3.ye ise 5 bin TL nakit para ödülü verilecek. Adaylar, garanti.com.tr/mobilgirisimci  adresinden alacakları formu, gerekli belgelerle beraber, 30 Ocak 2012 tarihine kadar mobilgirisimci@garanti.com.tr adresine ileterek, başvuruda bulunabilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “Garanti Bankası olarak 10 yıldır KOBİ’lere hizmet veriyor, ülkemizin girişimci güçlerini koşullar ne olursa olsun desteklemenin yollarını arıyoruz. Yıllardır KOBİ’lerle yan yana çalışarak edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimlerimizi, artık mobil girişimcilik ekosisteminin desteklenmesinde de kullanacağız. Bu destek yalnızca finansmanla sınırlı kalmayacak. Mobil girişimcileri cesaretlendirmek ve mobil kanallarda geliştirilen fikirlerin sayısını artırmak amacıyla, Mobil Pazarlama Derneği’yle beraber yılın mobil girişimcilerini seçeceğiz. İyi planlanmış, yaratıcı ve yenilikçi mobil iş fikirlerinin somut, başarılı projelere dönüşerek hayata geçmesinde rol alacağımız için heyecanlıyız” dedi.

 Türkiye Başkanı Fırat Ertem ise “Mobil alanda pek çok farklı fikir geliştiriliyor ama her zaman hayata geçirecek kadar şanslı olamayabiliyor hayal edenler. Biz Mobile Marketing Association Türkiye olarak mobil alanda doğru fikirlerin hayata geçmesine destek olmak ve bu alanda iştahı canlı tutmak, iyi örnekler yaratmak adına Garanti Bankası’nın da desteği ile 2013’te fikir sahiplerinin hayal ortağı olmak istedik. Bu yarışmanın, mobil alanda fikir sahiplerine ilham ve umut vermesini arzu ediyoruz ve tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyoruz.” dedi.

“Mobil Girişimci Destek Kredisi” verilmeye başlandı

Garanti Bankası, teknoloji odaklı yenilikçi girişimlerin artmasını sağlamak amacıyla, mobil uygulama geliştiren girişimcilere, iş kurmaları ve büyütmeleri için finansman desteği veriyor. Mobil platformlarda oyun, sosyal medya ve finans uygulamalarını hayata geçiren girişimciler, “Mobil Girişimci Destek Kredisi” kullanabiliyor. Uygun faiz oranları ve vade alternatifleriyle 50.000 TL’ye kadar verilen destek kredisi kapsamında; girişimcilere, vade boyunca tüm hesaplarından işletim ücreti muafiyeti ve 6 ay boyunca ücretsiz para transferi imkanı da sunuluyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics