Yazarlar 02 OCAK 2011 / 18:00

2011’den çok şey istemiyoruz

Y eni yıla yeni dilekler ve umutlarla girdik. Doğal olarak; iş ve sosyal hayatı derinden etkileyen bilişim alanındaki gelişmelere yönelik beklentilerimiz de var.
Yeni yılda hazırlanacak olan yeni Bilgi Toplumu Stratejisi ve bu stratejinin hayata geçirilmesinde ortaya konacak olan performans önümüzdeki yıllara da tesir edecek. Diğer yandan bilişim sektörünün dış pazarlara açılması konusunda CeBIT Fuarı önemli bir adım olacak. Umarız, sektörümüz bu ilk ciddi uluslararası sınavından başarıyla çıkar. Eğitim alanında ise FATİH Projesi yeni bir ışık gibi. Dileğimiz, okullarımızda bilgisayarlar kilitli kapıların ardından çıkar ve öğrenciler eğitimin her anında teknolojiden faydalanma fırsatına kavuşabilirler. Bir başka dileğimiz ise tüm işletmelerimizin bilişim teknolojilerinden en verimli şekilde yararlanarak yüksek rekabet gücüne kavuşabilmeleri. Diğer isteklerimiz de bu konuştuklarımızdan çok farklı şeyler değil.
Gördüğünüz gibi aslında 2011’den beklentilerimiz çok yüksek değil, hepsi gerçekleşebilecek şeyler. İhtiyacımız olan tek şey, ülkemizin her alandaki gelişimi açısından bilişimin önemine tüm insanlarımızın inanması.
ETİKETLER : Gündem Sayı:802

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics