Yazarlar 12 ARALIK 2010 / 18:00

2011 yurtdışına açılma yılı olsun

Bilişim şirketlerimiz, çözüm ve hizmet alanında elde ettiği birikim ve tecrübeyi özellikle yakın coğrafyadaki ülkelere taşıma arzusundalar. 2010 yılının son günlerini yaşadığımız bu günlerde şirketler, 2011 planlarını konuşuyor ve doğal olarak da bu planların önemli maddelerinden birini de yurtdışına açılma projeleri oluşturuyor.
Bu konuda arayış içinde olan ya da ilk adımlarını atmış birçok şirketimiz var. Hem sektörün hem de ülkenin gelişimine önemli katkılar sağlayacak bu arzunun hayata geçirilmesinde ise bilişim şirketlerinin, yollarını açacak desteklere ihtiyaçları olduğu da aşikar.
Türkiye’nin CeBIT Hannover Fuarı’na “Partner Ülke” olması, TÜBİSAD’ın BITKOM ile 2011 yılı boyunca gerçekleştireceği projeler, İTO ve TÜTED işbirliğiyle geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Suriye çıkarması, İnterpromedya olarak Eylül ayında ilk sayısını çıkardığımız, bu ay sonunda da ikinci sayısını çıkartacağımız ICTNews Eurasia yayını gibi çalışmaları; bu konuda atılan önemli adımlar olarak sayabiliriz. Dileğimiz ülkedeki tüm paydaşların da bu girişimlere destek vermesi.
ETİKETLER : Gündem Sayı:799

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics