Yazarlar 06 OCAK 2014 / 11:22

2014’te kafamızı kuma gömmeyelim..

Bir yılı daha geride bıraktık. Yeni yılın herkese mutluluk, her kuruma da “verimlilik” getirmesi en büyük dileğimiz. Tabii verimlilik deyince bilişim teknolojilerini es geçmek olmaz. 2013 yılında bilişim teknolojileri sıkça gündemlerde yer aldı. En çok konuşulan konulardan biri de güvenlik oldu. Kişisel, kurumsal ya da kamusal verilerin güvenliği her geçen gün önemini biraz daha artırıyor. Ne yazık ki ülke olarak bu önemin pek farkında değiliz. Bugün hala pek çok kurumun bir güvenlik stratejisi yok, hatta bu kurumlar bir güvenlik stratejilerinin olması gerektiğinin bile farkında değiller.
2013’te sıkça dile getirdiğimiz fakat geniş kitleler tarafından pek ilgi görmeyen konulardan biri de NSA skandalı oldu. AB dahil pek çok ülke bu konuyu sert bir dille gündeme getirirken biz ise kafamızı kuma gömdük ve ülke olarak sessiz kalmayı tercih ettik. “Acaba bu sessiz kalma ile son günlerde yaşadığımız olaylar arasında bir bağ var mı?” diye insan kendi kendine sormadan edemiyor…
ETİKETLER : Sayı:953

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN