Yazarlar 05 AĞUSTOS 2013 / 11:40

4G’de hız savaşları

Geçtiğimiz hafta sektörümüzün güzide operatörleri arasındaki 4G’de hız savaşlarına tanık olduk. Medya ve sosyal ağlar özellikle bu haberleri hız tarafından gördü, hangi operatörün daha hızlı olduğu tartışıldı. Hatta bir operatör basın toplantısıyla gazetecilere hız gösterisi yaparken diğerinin noter huzurunda test yapması gazetecilerin eleştirilerine neden oldu. Kısaca operatörler tarafından kara bir hafta oldu bana göre.

Buraya kadar her şey tamam da bence asıl sıkıntı kota tarafında. Bugüne kadar bir kişi de çıkıp da “Arkadaş bana bir saniyede bir milyon megabit hız sağlasanız ne olur. İnternet paketlerimiz hala kotalı” demedi, diyemedi. Bu arada bu konuyu dile getiren oldu ve ben görmediysem de affola.

Takdir edersiniz ben sıradan bir internet kullanıcısı değilim. Ama zamanımın büyük kısmını ofiste geçiriyorum. O yüzden cepte 2 GB, evde de 12 GB kotalı paketler kullanıyorum ve gayet de yeterli oluyor benim için.

Kısaca hızdan önce kota, kısıtlı kullanım gibi saçmalıklar bizim gündemimizde olmalı, bunları çözmeden ışık hızında fiber olmuş, fiberden hızlı mobil iletişim olmuş. Kullanıcı tarafında herhangi bir şey ifade etmiyor, benden söylemesi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics