Yazarlar 17 KASIM 2014 / 10:38

8 yıl 1 ay kaldı

*Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi: “Ne tüketeceğimizi, hangi müziği seveceğimizi, hangi filmi beğeneceğimizi, nasıl giyineceğimizi, çocuklarımızın hayal kahramanının kim olacağını, oyuncaklarının nasıl olacağına kim karar veriyor? Başka bir yerde başka birileri karar veriyor. Biz çok pasif bir şekilde buna tabi oluyoruz.” (Ankara İnovasyon Haftası, 21.10.14)

*MÜSİAD Genel Başkan Vekili Nazım Özdemir: “Sadece tweet atan, daha çok Facebook kullanan bir toplum haline geliyoruz. Üretmiyoruz. Güney Kore’de IT Bakanlığı var. Uganda’da da bu bakanlık var. Ama bizde yok.” (MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Paneli. 30.10.14)

*Intel Türkiye Müdürü Burak Aydın: “Teknolojiyi tüketen bir toplumuz. Bu, sürdürülebilir değil. 5-10 yıllık süreç içinde teknoloji üretmeliyiz. Yoksa başkaları üretip önümüze koyacak.” (aynı panelden)

*İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Hakkı Tok: “Sanayi Devrimi’ni kaçırarak geride kaldık. Bu süreci de kaçırırsak yerimizde saymaya devam ederiz. Eğer yakalarsak, eski gücümüze yaklaşırız. Bizim çalışmamız lazım. Eğitim sisteminin de buna göre hazırlanması lazım. Hala ezberci bir eğitim sistemi var. Bilgisayar mühendisliği en kolay açılan bölüm oldu. Bir kaç üniversite dışında bir okuldan mezun olan bilgisayar mühendisleri neredeyse hiç bir şey bilmiyorlar. Bu bir tehdit.” (aynı panelden)

 

 
ETİKETLER : 996

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics