Yazarlar 28 HAZİRAN 2010 / 10:02

Ah şu dış mihraklar!

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı. Halıcı, konuşmasında Türkiye’de internet erişimi ile ilgili özgürlüklerin engellendiğini savundu. Bazı internet sitelerine erişimin engellendiğini, bunun sansürü beraberinde getirdiğini belirten Halıcı, insanların bu durumdan çok rahatsız olduğunu, tepkilerin her geçen gün büyüdüğünü söyledi.
Bunun üzerine hükümet adına söz alan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, internette suç ve suça özendirici yayınların yüzde 98’inin dış kaynaklı olduğunu, bu tehlikeyi önlemek için bazı önlemler almak zorunda olduklarını dile getirdi. Yıldırım, mahkeme kararıyla erişime engellenen ilgili sitenin, Türkiye’de hukuki yükümlüklerini yerine getirmemekte ısrar ettiğini belirterek, “Bu site, Türkiye Cumhuriyeti ile mücadeleye girişti ama Türkiye bunu kabul etmeyecektir” dedi.
Yorum sizin.…
ETİKETLER : Gündem sayı:777
YORUMLAR
metin 01 TEMMUZ 2010 / 16:42 0 0
ya bi gidin işinize sanki benim bir kullanıcı olarak kötü amacım olsa devlet kütübanelerinden bile öğrenirim televizyondan atom bombası yapmayı e ozaman kütübaneleri bile kapatalım mantığa bak kuş uçar , uçak da uçar o zaman kuş bir uçaktır.......

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics