Yazarlar 30 NİSAN 2016 / 10:26

Arada tatil de lazım

BTHABER Şirketler Grubu, geçtiğimiz iki yılın yorgunluğunu Kıbrıs’ta attı. Şirket içi toplantıların da yapıldığı bu gezi, katılımcı misafirlerle birlikte havuz ve ocakbaşı anıları ile harika bir 5 gün olarak hatıralara kazındı.
Bu kutlama,  3 seçim atlatmış, arkasından bombalı terör olayları ile daha da  zorlaşmış Bilişim Sektöründeki 15 ayın her şeye rağmen başarı ile geçirilmiş olduğu için yapıldı. Ekip bunu hak etti doğrusu.
 
***************
 
Yeni gelişmeler var;  Ankara ofisimiz 1 Mayıs tarihi ile açılmış oluyor.  Ankara bölgesinde haberden habere koşturan editör arkadaşımızın yanına bir de  BThaber Grubu için çalışacak satış yöneticisi arkadaşımız katıldı. Ankara ekibimiz 2 kişi oldu. Bundan böyle Ankara bölgesi, varlığımızı daha güçlü hissedecek.  İstanbul BThaber A.Ş. ekibimize de katılımlar var, satış kadrosu büyüyor.
 
*****************
 
Önümüzdeki gündem çok yoğun;  BThaber A.Ş.‘nin 16 yıldır gerçekleştirdiği Bilişim 500 araştırması başladı. Ödül töreni 28 Temmuz 2016’da.  Bu sene yine “Sektöre 35 yıl emeği geçenlere” ödül var. Birkaç sürpriz ödül de olacak.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim tamamen ayrılıyor. Yeni sürprizler çıkabilir.  Araştırmaya katılım için formlar www.bilisim500.com sayfamızda…
Bilişim Zirvesi şirketimiz rutin gerçekleştirdiği BTvizyon ve Teknoloji Platformları toplantısının yanına BT etkinliklerinin, en eskisi, en büyüğü ve en prestijlisini koymaya hazırlanıyor: ICT Summit NOW
M2S’in atakları görülmeye değer. Sektör araştırmalarının yanında “Sadakat programları” çalışmasına hız verdi. Pilot çalışmalardan biri de BThaber okurları sadakat programı olacak. Heyecan dorukta. 
Grubu oluşturan 4 şirketimiz BThaber, M2S, Bilişim Zirvesi ve BTburada bütün marka tescillerini tamamladı, şimdi işleri büyütmek ve hatta uluslararası hale getirmeye geldi. Yolumuz uzun, işimiz zor ama başarmamak için hiçbir nedenimiz yok.
 
 ****************************
Bazı araştırma raporlarından çıkardığım değerlendirmelere göre, geçen yıl gelişmiş ülkelerdeki durumun yansımaları şöyle:
 -       Ödeme kartları cüzdanlardan akıllı telefonlara geçti
-       ABD’deki araçların 3’te1’i internete bağlandı
-       Perakende raflardan Online Outlet’lere geçti
-       Siber sigorta uygulamaları başladı…
Yeni yıl öngörüleri ise şöyle:
ABD’deki araçların 3’te 2’si internete bağlı olacak
IoT teknolojilerinde artış artık Siber sigortayı daha fazlası ile gündeme getirecek
Apple,  Google ve Samsung gibi firmalar banka ödeme çözümlerimde daha çok boy gösterecek
Facebook daha çok hayatımıza girecek. Messenger üzerinden Uber gibi uygulamalar çalışacak. Youtube’a rakip olacak
Endenozya, en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olacak
Diğer yandan Geçtiğimiz yılbaşında “Önümüzdeki 5 yıl geçmiş 50 yıldan daha çok şey değiştirecek” denildi.
Şimdi ise “Önümüzdeki 5 yıl geçmiş 50 yıldan daha da çok şey değiştirecek” deniliyor.
Geç kaldığımız kesin fakat her şey bitmedi. Ben ülkemiz için bol Ar-Ge’li, yeterli inovatif, tadında rekabetçi ama hayırlı teknolojik günler diliyorum
 
Mutlu ve güvenli günler…
 
ETİKETLER : 1070 Murat Göçe

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics