Yazarlar 26 KASIM 2012 / 16:27

Bilgi Toplumu Stratejisi’nde ikinci faz…

Bilgi Toplumu Stratejisi’nin ilk ayağı 2006 - 2010 döneminde gerçekleştirilmeye çalışılmış, stratejinin bazı bölümleri başarılı olmuş, bazı bölümleri ise hayata geçemeden gündemden düşmüştü. 2010 sonrası stratejilerin nasıl olacağı konusu ise bugüne kadar pek dillendirilmedi. Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı, stratejinin yenilenmesi ile ilgili ihaleyi önceki hafta gerçekleştirdi. McKinsey tarafından hazırlanacak olan strateji; bilgi teknolojileri sektörü, genişbant altyapısı ve sektörel rekabet, nitelikli insan kaynağı ve istahdam, toplumsal dönüşüm, bilgi güvenliği, kişisel verilerin korunması ve güvenli internet, bilgi ve iletişim teknolojileri destekli yenilikçi çözümler, internet girişimciliği ve e-ticaret, kamu hizmetlerinde kullanıcı odaklılık ve etkinlik olmak üzere sekiz ana eksende ele alınacak.
Yaklaşık 30 hafta sürmesi beklenen bu yenilemeyle birlikte umarız yüzde 100’ü hayata geçebilecek bir strateji ortaya çıkar ve her kesim tarafından sahiplenilir.
ETİKETLER : Sayı:897

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN