Yazarlar 24 ARALIK 2012 / 01:03

Bilişim rakamları karıştı

Yılsonuna yaklaştığımız şu günlerde bilişim pazarı ile ilgili değerlendirmeleri sıkça duyar olduk. Farklı kurumların yöneticileri Türkiye bilişim pazarının büyüklüğünü farklı rakamlarla açıklıyorlar. 30 ila 40 milyar dolar arasında değişen bu rakamlardan hangisinin gerçeğe en yakın olduğu konusuna girmek istemiyorum. Fakat farklı farklı rakamların söylenmesi, ortaya tek bir rakam konulamaması sektör adına üzücü bir durum.
Bilişim artık sektörler üstü bir konuma ulaştı, her sektörü ve alanı etkiler hale geldi. Yeni düzenlemelere ihtiyaç var, Ar-Ge tarafının güçlenmesi gerekiyor, nitelikli insan kaynağı ihtiyacı çok fazla, oluşturduğu yüksek katma değerin sürekli anlatılması, özellikle siyasilerin bu konuya inandırılması ve desteklerinin alınması gerekiyor. Hepsi olmazsa bile birkaç sorunun giderilmesi sadece sektörü değil Türkiye’nin geleceğini etkileyecektir. İşte böyle bir ortamda sektörün birliğe ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız.
ETİKETLER : Sayı:901

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN