Yazarlar 04 TEMMUZ 2010 / 18:00

Bir tren daha kaçmasın

Youtube – Google tartışmalarında bir kutuplaşmaya doğru gidiliyor ve her iki tarafın da haklı ve haksız olduğu durumlar mevcut. Bu tartışma sürecinde Türkiye, önüne çıkan yeni bir fırsatı da kaçırabilir.
Bilindiği gibi bulut bilişim konusu dünyada hızla gelişen bir konu. Artık kurumlar ve bireyler bilgilerini nerede olduğunu bilme ihtiyacı hissetmeyecekleri bir veri merkezinde barındıracaklar. Peki bu veri merkezleri nerede yer alıyor ve alacak? Türkiye, bu konuda bir bölge merkezi olabilir mi? BTK’nın da bu konuda bazı çalışmalar peşinde olduğunu duyuyoruz. Ama böyle bir gerilim ortamında Türkiye’nin bu fırsatı yakalaması çok zor görünüyor.
Ulaştırma Bakanlığı, BTK, STK’lar, kanaat önderleri gibi tüm taraflar bir araya gelip, genel olarak internet ile ilgili düzenlemelerin yapılması, yeni stratejilerin geliştirilmesi, altyapının iyileştirilmesi için çalışmalılar. Yoksa önümüze çıkan bir fırsatı daha kaçıracağız.
ETİKETLER : Gündem Sayı:778
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN