Yazarlar 11 MART 2013 / 08:31

Biri siber güvenlik mi dedi?

Güvenlik bugün en önemli konumuz. Siber güvenlik ise belki de ülkelerin en önemli gündem maddesi. Her gün karşımıza yeni siber güvenlik tehditleri çıkıyor. Bu tehditlere karşı hazırlıklı olmak için ülkemizde de bir siber güvenlik tatbikatı yapıldı. Düşünsenize eskiden askeri birlikler mavi ve kırmızı olarak ikiye ayrılır ve tatbikat boyunca “düşman unsurlar” yok edilirdi. Günümüzdeki tatbikatlar tabii ki biraz farklı ve askeri kelime dağarcığı ve yöntemlerini kullanmak pek mümkün değil. Ancak yöneticilerimizin sürekli tekrar ettiği üzere gelecekte savaşlar topla tüfekle değil teknolojiyle olacak.
Peki, silahlanmaya ciddi bütçeler ayıran Türkiye, siber güvenlik konusunda neler yapıyor? Ben açıkçası bilmiyorum ama bilmek istiyorum. Ulaşmaya çalıştığım hiçbir noktadan da bu konuyla ilgili doyurucu yanıtlar alamadım.
Öte yandan mili arama motoru, milli işletim sistemi ya da milli internet demeden bunu açıklayacak kişileri ilgiyle dinleyeceğimin garantisini veriyorum.
ETİKETLER : Sayı:912

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN