Yazarlar 03 MART 2014 / 08:11

BT sektöründe 2014

Bu sene bizim yılımız olacak !
Bu sene X Milyon ciro yapacağız !
Bu sene satışlarımız yüzde X artacak !
Bu sene büyüyeceğiz !
Her sene büyük hedeflerle, büyük beklentilerle başlayan yıllar bu senede BT sektörü için yukarıda geçen temennilerle başladı.
2014’e dair yabancılar için yine çok büyük umutlarla çok büyük projelerle dolu hedefler yazıldı çizildi. Büyük hedefler ocak ayı içinde açıklandı ve tüm çalışanlara, partnerlara ve ekosistem içerisinde hızlıca duyuruldu. Yapacağız !
Yerliler, aynı şekilde benzer temennilerle seneye başladı ve pastadan gelecek payın oranı için tüm ekiplerini motive etti, satış ekiplerini sahaya sürdü deyim yerindeyse. Yapacağız !
Masanın öteki tarafı içinse; Tüm toplantılarda, etkinliklerde, tanıtımlarda hatta basın duyurularında, bilgi çağının bir sonraki evresinde tüm işletmeler hatta geleneksel, alışılagelmiş ürünlerin ticaretini yapanlar bile kendi iş faaliyetlerinin yanında birer bilgi işletmesi olduklarını keşfedecek bilgisi veriliyor. Eskilerde, müşterilerle ilişkisi olmayan idari bir departman olarak görülen ve her bütçe döneminde kesintilerin hedefi olan BT departmanları, günümüzde işletmelerin faaliyetlerinin temel unsurlarını gittikçe daha çok destekliyor deniliyor. Şirketlerin pazara giriş şekillerini, rakiplerinden farklılaştıran özelliklerini, müşterilerin tercihlerine göre güzergah belirlenmesini ve marka değerinin artmasını sağladığı söyleniyor. Hatta BT’nin, şirketlerin ürünlerinin müşterilere ulaştırılmasındaki rolü 2014’te artacak deniliyor.
Tüm bu kulağa hoş gelenler söyleniyor, planlanıyor ama sanırım kimse ülkemizdeki yaşanan vede yaşanacaklardan yani 2014 gerçeklerinden bahsetmiyor. Hatta planlarına bu gelişmeleri eklemiyor.
Siyaset ve buna bağlı olarak ekonomi fabrikası, gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bu sene oldukça canlı oldukça üretken olacak. En az etkilenmek umuduyla, hepimize bol satışlı bol kazançlı ve bol kârlı bir 2014 olmasını temenni ediyorum.
ETİKETLER : Sayı:961
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN