Yazarlar 26 AĞUSTOS 2013 / 08:30

Bu sefer gol olsun...

Dünya “Prizma” skandalı ile çalkalanıyor. Bu haftaki manşetimizde de görebileceğiniz gibi Avrupa ülkeleri bu konuyu oldukça ciddiye aldı ve tepkilerini ortaya koydular. Şu an ise bu konuda neler yapabileceklerini tartışıyorlar. Ülkemizden de veri sızdırılmış fakat bu konuda bizlerin ortaya koyduğu bir tepki pek yok.
Yıllardır farklı krizlerle boğuşan bir ülke olarak çok sevdiğimiz bir laf var, “Krizi fırsata çevirmek”. Ben de bu lafı çok söylerim ama krizleri fırsata çevirme konusunda çok da başarılı olduğumuzu söyleyemeyeceğim. İşte bu sefer dünya genelinde bir “bulut krizi” var ve fırsatı da kapımızda bekliyor. Türkiye, bölgenin bulut merkezi olma yolunda önemli aşamalar kaydedebilir, yeter ki ülke olarak hem güvenlik hem de bulut stratejilerini hızlıca oluşturup hayata geçirebilelim.
Ne Prizma skandalı ne de bunun getireceği fırsatlar günlük medyada bugüne kadar pek yer bulamadı. BThaber olarak, bu konuyu irdelemeye devam edeceğiz.
ETİKETLER : Sayı:935

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN