Yazarlar 29 OCAK 2012 / 14:22

Bu yıl ne konuşsak?

Bizim sektörümüz oldukça ilginç bir sektör ve kendine has dinamikleri ile en umutsuz anlarda bile yeni kavramlar yaratıp bunlarla oyalanabiliyor. Düşünsenize geçtiğimiz iki yılın en önemli başlığı olan bulut bilişim ilk defa altmışlı yıllarda konuşulmaya başlanmıştı. Ama beklenen patlamayı nedense üç dört yıl önce yapabildi. Buluttan önce veri merkezleri ağızlarda bir türküydü ondan önce de sanallaştırma.
Aslında yok birbirlerinden farkları, veri merkezi demek sanallaştırma, bulut, depolama demek. Ama dedim ya biz
sektör olarak bayılıyoruz kafa karıştırmaya ve bu kafa karışıklığından görev çıkarmaya.
Dikkatli okuyucularımız geçtiğimiz hafta dosyada işlediğimiz büyük veri konusunu mutlaka fark etmiştir. Evet, büyük veri 2011’in ortalarında konuşulmaya başlandı ve 2012’nin kilit konusu olacak. Peki, nedir büyük veri?
Geçen haftaki dosyada az çok anlatıldı büyük verinin ne olduğu ama dikkatle okursanız iyi bir özeti de bu yazıda gizli.
ETİKETLER : Gündem Sayı:856

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN