Yazarlar 30 MAYIS 2010 / 18:00

Büyük balık

Geçtiğimiz hafta güvenlik dünyasında bir şirket birleşmesine daha tanık olduk. Büyük balıklardan biri, küçük bir balığı daha bünyesine kattı. “Ne var ki bunda?” dediğinizi duyar gibiyim. Elbette bir şey yok. Küresel ekonomi gereği, şirketlerin birleşmesi sonucunda ciddi bir tekel oluşmadığı sürece yasal bir engel ya da buna karşı çıkacak düzenleyici bir makam da yok.
Ancak şirket birleşmelerine hiç bu tarafından baktınız mı bilmiyorum ama ben daha çok işin ekonomik boyutuyla ilgileniyorum. Çünkü, ne zaman bir şirket birleşmesi olsa satın almayı gerçekleştiren taraf mutlaka çalışan sayısında bir indirime gidiyor. Genelde de işten çıkartılacak personel satın alınan şirketin elemanları arasından seçiliyor. Gayet keyifle işlerini yürütürken bir anda işsiz kalan çalışanların yarattığı stres de piyasaları olumsuz etkiliyor. Bu çalışanlar özelliklerine göre bazen kolayca iş bulabiliyor bazen de bulamıyor. “Bu soruna karşı küresel bir çare üretmek lazım” ama işin bu kısmını düşünmeyi de izninizle size bırakıyorum.
ETİKETLER : Sayı:773

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN