Yazarlar 31 EKİM 2010 / 18:00

Çalış Türkiye…

Nereden çıktı şimdi bu çalışma arzusu diyebilirsiniz. Hemen arz edeyim efendim. Mardin Artuklu Üniversitesi’nin Genpa desteğiyle açılacak İdari İktisadi Bilimler Fakültesi’nin temel atma töreni için Mardin’deydik. Mardin’in Güneydoğu bölgemizin yıldızı olduğu zaten söyleniyordu ama biz de gözlerimizle gördük bir kez daha. Peki, Mardin’in farkı ne?
Çok açık sevgili dostlar. Mardin, bölgedeki diğer şehirler gibi içine kapanmak yerine yerli işadamlarının bölgeye getirdiği sivil sermayeyi devlet desteğiyle birleştiriyor ve hummalı bir çalışma ile şehir sürekli gelişiyor.
İlginçtir, eski Mardin’de taş üzerine taş konmaz o antik ve mistik yapı ilk günkü gibi korunurken yeni Mardin olarak adlandırılabilecek Yeni Şehir görkemli bir gelişmenin eşiğinde. Cumhuriyet bayramımızı geride bıraktığımız şu günlerde silâh yerine kaleme, kazmaya küreğe sarılıp ülkelerini ve yaşadıkları şehirleri muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya çalışan tüm vatandaşlarımıza selam olsun...
ETİKETLER : Gündem Sayı:794
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN