Yazarlar 13 OCAK 2014 / 08:30

CES ve Türkiye…

Teknoloji dünyasının en önemli etkinlikleri arasında yer alan CES, Las Vegas’ta gerçekleştirildi. CES’i yüzlerce gazeteci ve binlerce katılımcı ziyaret etti. ABD’li yayın kuruluşları getirdikleri canlı yayın araçlarıyla fuar alanından ve inovatif ürün demolarının gerçekleştiği otellerden sürekli canlı yayınlar yaptı. Sırf Cnet’in 25 gazeteciyle fuarı takip ettiğini yazsak sanırım abartmış olmayacağız.
Peki, böylesi bir tabloda Türk şirketlerinin ya da Türkiye’nin yeri ne? TTAF, geliştirdiği ruj şeklindeki otomobil şarj adaptörüyle CES tasarım ödülüne layık görüldü. Ülkemizden fuarı yerinde takip eden sadece yedi gazeteci vardı. Katılımcı Türk şirketlerin yetkilileri görüşme taleplerimize dönmedi bile.
Türkiye’de tüketici elektroniği alanında düzenlenen bir fuar yok ve bu konuda çok yoğun bir talep var. Ancak şirketlerin kendi etkinliklerini yapma coşkuları, fuarlarda yeni ürünü tanıtmama stratejisiyle birleşince ortaya üç bilinmeyenli bir denklem çıkıyor ve fuar düzenleyici kurum ya da kuruluşlar bu işe bir türlü cesaret edemiyor. Siz ne dersiniz, bu işe soyunacak bir Don Kişot bulunur mu?
ETİKETLER : Sayı:954

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN