Yazarlar 13 OCAK 2014 / 08:30

CES ve Türkiye…

Teknoloji dünyasının en önemli etkinlikleri arasında yer alan CES, Las Vegas’ta gerçekleştirildi. CES’i yüzlerce gazeteci ve binlerce katılımcı ziyaret etti. ABD’li yayın kuruluşları getirdikleri canlı yayın araçlarıyla fuar alanından ve inovatif ürün demolarının gerçekleştiği otellerden sürekli canlı yayınlar yaptı. Sırf Cnet’in 25 gazeteciyle fuarı takip ettiğini yazsak sanırım abartmış olmayacağız.
Peki, böylesi bir tabloda Türk şirketlerinin ya da Türkiye’nin yeri ne? TTAF, geliştirdiği ruj şeklindeki otomobil şarj adaptörüyle CES tasarım ödülüne layık görüldü. Ülkemizden fuarı yerinde takip eden sadece yedi gazeteci vardı. Katılımcı Türk şirketlerin yetkilileri görüşme taleplerimize dönmedi bile.
Türkiye’de tüketici elektroniği alanında düzenlenen bir fuar yok ve bu konuda çok yoğun bir talep var. Ancak şirketlerin kendi etkinliklerini yapma coşkuları, fuarlarda yeni ürünü tanıtmama stratejisiyle birleşince ortaya üç bilinmeyenli bir denklem çıkıyor ve fuar düzenleyici kurum ya da kuruluşlar bu işe bir türlü cesaret edemiyor. Siz ne dersiniz, bu işe soyunacak bir Don Kişot bulunur mu?
ETİKETLER : Sayı:954

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics