Yazarlar 03 ŞUBAT 2014 / 08:30

Çıkış yolu: BT ve katma değer

Ekonomik çalkantıların yoğunlaştığı yeni bir döneme daha girdik. Döviz kurlarındaki belirsizlik tüm iş dünyasını olumsuz yönde etkiliyor. Bütün şirketler, verimlilik düzeylerini tekrar gözden geçirme ihtiyacı duyuyorlar. “İyi” günlerde de söylediğimizi bu puslu günlerde de tekrarlamakta fayda var. Verimlilik artışının yolu katma değeri yüksek ürün ve hizmetler üretebilmenin yanı sıra bilişim teknolojilerini kullanmaktan geçer.
Katma değer yaratma konusunda kısır bir ülke olduğumuz gerçek. Bunun acısını da böyle günlerde daha çok hissediyoruz. Örneğin katma değeri yüksek ürünleri saymak istersek yazılım ilk sırada yer alacaktır. Yazılım üretme, bunu uluslararası pazarlara sunabilme becerisini elde edebilme sadece yazılımcıların yapabileceği bir iş değil. Başarı için tüm unsurların üzerlerine düşen görevleri eksiksiz yerine getirmesi gerekir. İlk görev ise devlete düşüyor. Umarız bu dönemde katma değerin, değeri anlaşılabilir.
ETİKETLER : Sayı:957

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN