Yazarlar 07 MART 2010 / 18:00

Daha fazla verimlilik, daha fazla iş

Küresel ekonomik krizin etkileri kayboldu, kayboluyor derken işsizlik oranları ise her geçen gün biraz daha artıyor.
Resmi verilere göre işsizlik oranı yüzde 14 seviyesine yükseldi. Bazı uzmanlara göre, bu karamsar tablo bile gerçeği tam olarak yansıtmıyor ve bu oranın daha da yüksek olduğu belirtiliyor. Bu konunun çözümü için özellikle üretim ve hizmet alanlarında yeni modellerin geliştirilmesi gerektiği dile getiriliyor.
Bu yeni modellerin en önemli unsurlarından bir tanesini de bilişim teknolojileri oluşturuyor. “Bilişim teknolojilerini kullanarak kalkınma” ve “Bilişim teknolojilerini üreterek kalkınma” yolunda atılacak olan her adım, hem Türkiye’nin rekabet gücünün yükselmesine hem de işsizlik oranlarının düşmesine önemli ölçüde yardımcı olacaktır.
ETİKETLER : Gündem Sayı:761
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN