Yazarlar 16 HAZİRAN 2014 / 08:51

Değerli dostlar

Anadolu turumuzun ilk bacağını tamamladık. Önce Gaziantep ile başlayan etkinlik çalışmalarımız sırasıyla Bursa, Kayseri ve son olarak da Adana ile devam etti. Bölgelerin potansiyel müşterileri, bilişim şirketleri, basın ve dernekler misafirimiz oldu. Bence hedefe ulaşmış olmanın keyfi ile bu çalışmayı tamamladık.

Katılımcıların eski yıllara göre bir miktar düşük olmasının nedeni olarak şirket temsilcilerinin bu tür etkinliklerden sıkılmaları ve bilişim şirketlerinin yurtdışı etkinliklere alışmış olması olarak belirledim. Ben üretici şirketlerin iş ortaklarını Güney Amerika ve Uzakdoğu gibi bölgelere götürmesine hem ülkemiz ekonomisine katkısı olmadığından hem de iş ortaklarını yerel etkinliklerden uzaklaştırması nedeniyle pek olumlu bakamıyorum.

Katılım azlığının diğer bir nedeni ise şirketlerin kendi etkinliklerini kendilerinin yapma isteği. Aslında şirket kendi etkinliğini yaptığında bir çeşit iş ortakları toplantısı yapıyor, katılımcı sayısı yüksek olabilse de - ki her zaman geçerli değil-, bu toplantıları kendi ekosistemi için yapıyor. Şirkete satış anlamında ciddi bir katkısı olabileceğini düşünmüyorum. Bu etkinlik pazarlama açısından mutlaka olmalı tabi ama konusunda uzman ve deneyimli bir etkinliğin katılımcısı olmak aynı şirketlere potansiyel müşteri kazandırma ihtimali barındırdığından çok daha önemli bence. Bir de başka açıdan bakıp iğneyi kendimize batırmak istiyorum. Etkinliklerin her geçen gün heyecanını yitirmesi ve markaların kendi etkinliklerini yapmalarına öncelikle neden olan da bizleriz. Yıllarca arka arkaya düzenlenen aynı tür etkinlikler, markaları haklı sebeplerle ama kendi etkinliklerini yapma gibi yanlış uygulamalara teşvik etti. Gelinen bu noktada bizim suçumuz büyük. Bunu değiştirmek için her şeyi yeniden tasarlayıp, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda daha güçlü etkinlikler planlıyoruz.

Önümüz yaz ve hemen bitiminde gerçekleşecek olan Bilişim Zirvesi çalışmalarına başladık. Bizi toptan ve kökten heyecanlandıran bu dev etkinlikte sektörün bütün bileşenlerini bizimle görmek istiyoruz. En iyilerden Özgür Konferanslar temalı bu dev organizasyonu 30 Eylül –1 Ekim tarihlerinde Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde yapacağız. Bilişim dışında birçok dikey sektör şirketinin de sponsor olacağı çalışma katılımcılara çok büyük bir networking ortamı sunacak.

Bütün bu çalışmalardaki kökten değişiklikleri görüp bizleri yüreklendiren ve samimi eleştirilerini esirgemeyen bütün ilgili dostlarımıza teşekkür ediyorum. Her geçen gün güçlenerek ve büyüyerek çıktığımız yolun başında vizyon ve misyonumuzu tamamen sektörün her bileşeni ile beraber hareket etmek şeklinde belirleyerek gelebilecek her türlü yapıcı eleştiriye açık olduğumuzu da ortaya koymuş olduk. Lütfen her türlü eleştirinizi bana veya arkadaşlarıma iletin. Mutlaka gerekenin yapılması için çalışılacaktır.

Mutlu, sağlıklı ve güvenli günler dilerim
ETİKETLER : Sayı:976

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics