Yazarlar 14 NİSAN 2014 / 08:30

Değişmeyen tek şey değişimdir!

Değişim, dinamizm, devinim ve yaşam süreci şirketlerin en önemli gerçeklerinden. Şirketler doğuyor, büyüyor, gelişiyor ve bazen kısa sürede bazen de uzun sürede ölüyor. Şirket yapılarındaki bu değişiklikler tam bir çan eğrisi gösteriyor bizlere. Önemli olan çan eğrisinin üst tarafını mümkün olduğu kadar uzun sureli tutabilmek.
Bu süreçlerde şirketler evleniyor, satılıyor, satın alıyor, çalışanlar katılıyor ve ayrılıyor. Bu ayrılışlar bazen işin gereği olmakla beraber iki tarafı da oldukça üzen durumlar da ortaya çıkarabiliyor. Uzun yıllardır hem İnterpromedya’ya hem de ve fazlaca BThaber’e emeği geçen, BThaber’in bugünlere gelmesinde büyük rol oynamış Genel Yayın Yönetmenimiz Fatih Sarı’nın da ayrılışı işte böyle bizlere hüzün veren bir öykü. Kendisine çok teşekkür ediyor ve -belki ihtiyacı bile yok ama- başarılar diliyorum, çünkü o zaten hep başarılı.
Türkiye’de bir ilk: Çevrimiçi Bilgi Marketi
İnterpromedya olarak yenilikçi yaklaşımımızı “Türkiye’nin ilk çevrimiçi bilgi marketi” sloganı ile ipmmagaza.com web adresi üzerinden sanal mağazamızı açarak sürdürdük. Bilişim 500 kataloğu, BThaber ve diğer yayınlarımızın aboneliklerin satıldığı siteden aynı zamanda ilgili dikey sektörler ve teknoloji şirketlerine yönelik konferans, eğitim ve seminer davetiyelerine de ulaşılacak.
Sektörün nabzını tutan etkinlikler
Kurumsal Bilgi ve Doküman Yönetiminin Geleceği etkinliğini 8 Nisan’da Radisson Blu Otel’de gerçekleştirdik. Sponsor şirketlerimizin memnun sonuçlarla ayrıldığı etkinliğimizde çok fazla sayıda katılımcı görmek bizi de sevindirdi.
Önümüzdeki haftalarda bilişim teknolojilerini Anadolu’ya taşımak, yörenin şirketlerini sektöre tanıtmak ve tanıştırmak amaçlı BTvizyon Anadolu toplantılarımız başlıyor. İlkini Gaziantep’te gerçekleştireceğimiz toplantılarımız 11 ile yayılacak.
Devlet malzeme ofisi ile yaptığımız yuvarlak masa toplantısı hem katılımcı sektör şirketleri hem de devlet kurumları arasında çok ses getirdi. Akabinde çıkardığımız e-Devlet Dergisi ile ülkenin bütün noktalarına DMO ve katılan sektör şirketlerinin bilgileri ve toplantıda gerçekleştirdikleri söylemler ulaştı. Bir sonraki İstanbul etkinliği, “Next Step” toplantısı bir banka ile gerçekleştirilecek.
Bilişim 500 Araştırması başlıyor!
Ve tabii ki Bilişim 500… Ülkenin 2013 yılına ait en güçlü araştırma ve indeksleme çalışması başlıyor. Ödül töreninin yarım günlük bir etkinlikle de süsleneceği bu çalışma için bütün sektör bileşenlerinin desteğine ihtiyacımız var. Bu sene bilgi teknolojileri ve iletişim diye ikiye ayırdığımız bu çalışma Haziran ayında sonuçlanacak.
Mutlu ve güvenli günler dilerim.
ETİKETLER : Sayı:967