Yazarlar 28 MART 2011 / 23:24

e-Devlet yasası torbada kaldı!

Kamu hizmetlerinin hızlandırılması amacıyla hazırlanan ve e-Devlet Torba Yasası olarak adlandırılan yasa tasarısı artık bu meclisin gündeminde yok. Bazı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre yasa tasarısı kadük olmayacak ve Haziran ayındaki seçimlerden sonra raftan indirilip yeniden gündeme alınacak.
Güvenli e-imzanın farklı alanlarda kullanımının yaygınlaştırılması, ihale süreçlerinin yeniden düzenlenmesi, bilişim sektörüne yönelik standardizasyon ve sertifikasyon çalışması gibi birçok maddeyi içeren tasarı yeniden gündeme geldiğinde eksik kalan noktalar da tasarıya eklenebilir. Kamu hizmetlerinin hızlandırılması amacıyla oluşturulan yasa kuşkusuz Türkiye’nin e-dönüşüm süreçlerini de etkileyecektir. Bu noktada, Türkiye’nin e-dönüşümüne inanan tüm kesimlerin tasarıda eksik gördükleri noktaları belirlemeleri ve seçimlerden hemen sonra tekrar gündeme gelmesi için hazırlıklarına şimdiden başlamalarında fayda var.
ETİKETLER : Gündem Sayı:814

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN