Yazarlar 14 ŞUBAT 2011 / 20:35

e-Devlet yasası torbada kalmasın

TBMM, torba yasalar dolayısıyla yoğun bir dönem yaşıyor. e-Devlet torba yasasının da bu ayın sonunda meclise gelmesi bekleniyor. Kamu hizmetlerinin hızlandırılması amacıyla hazırlanan tasarı güvenli e-imzanın farklı alanlarda kullanımı, ihale süreçlerinin yeniden düzenlenmesi, bilişim sektörüne yönelik standardizasyon ve sertifikasyon çalışması gibi birçok maddeyi içeriyor. Bu tasarının mimarlarından biri de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım.
Bildiğimiz gibi seçim sürecine giriyoruz. Büyük ihtimalle 12 Haziran, olmazsa en geç Temmuz ayında genel seçimler gerçekleşmiş olacak. Tabii yasalar gereği Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da önümüzdeki ay içinde bakanlık görevini bırakacak. Beklentimiz, seçim sürecine girmeden yasanın meclis gündemine gelerek çıkması. Zaman çabuk geçiyor, bilişim sektörünün önünü açacak maddeleri de içeren bu yasa çıkmadan bir bakmışız ki seçim sürecine girmişiz.
ETİKETLER : Gündem Sayı:808

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN