Yazarlar 13 MAYIS 2012 / 16:39

Eğitim projeleri umut veriyor, peki ya güvenlik projeleri

Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi, bu yıl içinde yapılacak kamu projelerini açıkladı. Manşet haberimizde de göreceğiniz gibi kamu tarafından bu yıl 212 adet proje için 2.5 milyar TL’nin harcanması planlanıyor. Bu rakamın 1 milyar TL’sinin eğitim projelerine harcanması, genç nesillerin geleceği açısından umut verici bir durumu ortaya koyuyor. Farklı kurumlar tarafından gerçekleştirilecek olan bilişim projelerinin listesine baktığımızda ise güvenlik projelerinin biraz arka planda kaldığı görülüyor.
Dünyada ve Türkiye’de son dönemlerde kamu kurumlarına yapılan saldırıların da arttığını hepimiz biliyoruz. Bunun en son örneğini geçtiğimiz günlerde yaşamıştık ve bu saldırıların devam edeceği de söylemek için ise kahin olmak gerekmiyor. Siber güvenlik konusunda sürekli olarak ülkemizin stratejilerini gözden geçirmek ve geliştirmek zorundayız. Tabii bu durumun sadece kamu kurumlarını değil, özel şirketleri ve özellikle de KOBİ’leri de ilgilendirdiğini unutmamalıyız.
ETİKETLER : Gündem Sayı:871

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN