Yazarlar 19 EYLÜL 2010 / 18:00

Eller Mersin’e bizler tersine...

Bilişim Zirvesi’10 ile başlayacak bilişim haftası için geri sayımın başladığı şu günlerde Türkiye’deki yasaklar ise hala kafaları karıştırmaya devam ediyor. Google, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamayla erişimi engellenen hizmetlerinin tekrar erişime açıldığını ve YouTube konusunda da olumlu adımlar atılmaya başlandığını duyurdu. Öte yandan üzeri bir anda kapanan BlackBerry konusu da kulislerde sıcaklığını koruyor. BlackBerry’nin üreticisi RIM, yaptığı açıklamada ülkelere
özel sunucu kurulumları yapmıyoruz diyor, Suudi Arabistan ise biz istedik onlar da bize özel sunucu kurdu diye inat ediyor. Ayrıca Türkiye’de BlackBerry’nin de yasaklılar listesine girmesine sadece haftalar kaldı diyenler susturulmaya çalışılıyor.
Bakalım, bilişim haftası öncesi bir ya da birden fazla sürprize şahit olacak mıyız?
ETİKETLER : Gündem Sayı:788

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN