Yazarlar 02 EYLÜL 2013 / 08:32

Emekli ol servetin artsın!

Geçtiğimiz hafta teknoloji gündemine Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın emeklilik planları ve bunların basına yansıyış şekli hâkim oldu. Nasıl olmasındı ki? Ballmer’ın bir arkadaşıyla sohbeti sırasında ilgili e-postanın yanlışlıkla (!) tüm Microsoft çalışanlarına iletilmiş olması bir anda iki kişi arasında sır olan konunun herkes tarafından bilinir hale gelmesine neden oldu.
Aslında ben bunlarla ilgilenmiyorum. Her profesyonel gibi zamanı geldiğinde Ballmer da emekli olacak elbette. Bu onun en doğal hakkı. Ancak Microsoft’a on üç yıl boyunca CEO olarak hizmet veren Steve Ballmer’ın şirkete hiçbir şey vermediği, aksine sürekli zarara uğrattığı dedikoduları benim için daha ön planda. Hatta bu dedikodular o kadar güçlü ki konu gündeme geldiği andan itibaren Microsoft hisseleri kısa bir sürede yüzde 7 civarında değer kazandı. Tabii bu süreç de Steve Ballmer’a yaradı ve kişisel serveti bir anda 786 milyon dolar kadar arttı. Ne dersiniz sizce de harika bir emeklilik ikramiyesi değil mi?
ETİKETLER : Sayı:936
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN