Yazarlar 16 EKİM 2011 / 17:48

Etrafına iyi bak evlat!

Teknoloji dünyasının dahi çocuğu Steve Jobs, biz zirve ve fuar telaşı içindeyken hayata gözlerini kapadı. “Kör ölür badem gözlü olur” atasözümüzde olduğu gibi de bilen bilmeyen birçok yazar Jobs’a övgüler düzen yazılar kaleme aldılar.
Steve Jobs ile tanışma şansına ulaşmış bir gazeteci olarak kısa mülakatımızda aklımda kalan ve beni çok etkileyen bir paragrafı aktarmak istiyorum. “Etrafına iyi bak genç adam, ayrıntılarda muhteşem yenilikler gizli. Mesela bilgisayarlarımızdaki mıknatıslı güç kablolarını Japonya’daki kahve makinelerinde görmüştüm. Ülkeme döner dönmez bu fikri kendi cihazlarımıza uyguladım. Zaten dahi olarak biliniyorum ya artık kimsenin gücü bunu değiştirmeye yetmez (gülüşmeler).”
İşte bana göre bütün Steve Jobs klişelerini yıkan cümle budur. Üniversite bitirsin, bitirmesin, dahi olsun, olmasın etrafına bakan ancak göremeyenler üretim yolunda eksik kalırlar…
Bu arada yerli tabletimiz de oldu. Her ne kadar ismi İngilizce de olsa, ülkemizde sadece montajı da yapılsa yerli yerlidir değil mi ama?!!
ETİKETLER : Gündem Sayı:842

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN