Yazarlar 28 KASIM 2010 / 18:00

F@tih yalan olmasın

Adaşım F@tih Projesi başladı malumunuz. Detaylarını yandaki manşet haberimizden de okuyabilirsiniz. Biz BThaber olarak eğitime destek olacak yerli-yabancı her projenin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.
Projedeki “Fatih”in açılımı “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi”. Buraya kadar her şey normal görünüyor ve umarız başarılı bir proje olur da daha önce hayata geçen eğitim projeleri gibi atıl ve tamamen zarar yazan bir iş olarak kalmaz.
Önceki projelere ne olmuştu dilerseniz hafızamızı zorlayalım. Okullara alınan bilgisayarların çoğu donanımı eksik ya da işletim sistemi olmadığı için çalışmaz durumdaydı. Hoş çalışır durumdaki bilgisayarların nasıl kullanılacağını minik öğrencilerimize anlatacak yetişmiş kadrolar da yoktu ya orası da ayrı konu.
Neyse, çok karıştırmaya, dönen tekerleğe çomak sokmaya gerek yok. Ama başlıkta da belirttiğim üzere ismin taşıdığı değerler adına bu proje yalan olmasın. Lütfen…
ETİKETLER : Gündem Sayı:797
YORUMLAR
.ZORUNLU FORMATÖRLÜĞE HAYIR ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYOR 31 ARALIK 2010 / 21:57 0 0
öğrencileri bilgisayar biliyor sanıyorlar genel olarak 6-7- ve 8 lerin(birinci kademeyi hiç söylemiyorum) oyun ve internetten başka fazla da bildikleri yok..ben dersimde office gösteriyorum interneti doğru kullanma ve araştırma yapma yöntemleri, diğer dersleri için proje yapma yöntemleri..daha birçok konuyuöğreniyorlar..ama bakanlık bizim dersimize yeterli önemi vermiyor bizi tamirci gibi kullanııyorlar formatör yapıp okuldaki tüm bilg tamirleriyle uğraştırıyorlar.. zorunlu formatör yapıp 8-17 ye kadar okulda tutuyorlar bizi..ZORUNLU FORMATÖRLÜĞE HAYIR ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYORUM BEN DERS ANLATMAK İSTİYORUMM!!!!!
admin 06 ARALIK 2010 / 16:50 0 0
Sayın Olcay Büyükçapar,

Yorumunuz için öncelikle teşekkürler.

Ancak NOT bölümünde yazdıklarınıza katılmam mümkün değil. Türkiye'de okullara satılan bilgisayarların yarısına yakını "çalışamaz" vaziyette ve BT eğitmenlerinin suçu deği doğal olarak. Bence siz boş yere üzerinize alınıyorsunuz.

Anladığım kadarıyla sizin okulunuzdaki bilgisayarlar çalışıyor. Ama benim de size tavsiyem Anadolu'nun çeşitli bölgelerindeki okullarda görev yapan meslektaşlarınızla bu konuda iletişime geçmeniz. O zaman göreceksiniz ki her şey sandığınız gibi toz pembe değil.

Saygılarımla...

Fatih Sarı
Olcay BÜYÜKÇAPAR 05 ARALIK 2010 / 22:08 0 0
Şu an itibariye İlköğretim Okullarında görev yapan 10 binin üzerinde üniversitelerin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENİ mevcuttur. Bütün mesele bu öğretmenlerin Fatih projesinde etkin rol oynamaları için değerli olduklarının hissettirilmesi gerektiği. Ayrıca Bilişim Teknolojileri dersi bu yıl sadece 7 ve 8.sınıflarda seçilebilen bir dersti. Bu seneye sadece 7.sınıflara düşecek. Neden BT Eğitimi bu kadar önemsiz görülüyor tartışmak gerekiyor! Biz tartışıyoruz, çözüm önerilerini sunuyoruz. Umarız seneye BT Eğitimi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı gerekli çalışmaları yürütür diye umuyoruz.
NOT : Biz BT Öğretmenleri olarak okullardaki BT Sınıflarını aktif, çalışır durumda tutmak için canla başla mücadele ediyoruz. Size tavsiyem, minik öğrencilerimize anlatılan BT derslerinden bir örneği yerinde incelemeniz ve okullardaki BT sınıflarından herhangi birine gidip ziyaret etmeniz. Eğiitmde BT o kadar da içer acısı durumda değil anlayacağınız.
Saygılarımla.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics