Yazarlar 17 OCAK 2010 / 18:00

Futbol için bu para değer mi?

Geçtiğimiz Perşembe günü Türkiye’nin en renkli ve milyon dolarların havada uçuştuğu Türkiye Futbol Federasyonu naklen yayın ihalesini izledik.
Sinir harbi içinde geçen ihaleyi Digitürk kazandı. Bu ihale için ödenen ücret ise dudak uçuklatan cinsten tam tamına 321 milyon  dolar.
Futbol maçlarının yayın ihalesinde Turkcell destekli Digitürk ve Türk Telekom’un yarışmış olması da sektörümüz adına sevindirici bir durum. Ancak akla hemen futbol için bu değer mi sorusu geliyor. Düşünsenize kötü geçen kriz yılı 2009’un ardından futbol için bu kadar para yatırılması ne kadar doğru olabilir ki?
Bazılarımız için bu ihalenin kazananı da yok kaybedeni de. Ancak bu kazanan kaybeden sorunsalı zamanla daha da netleşecek, biz de bekleyip sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Hem de önümüzdeki yıllarda cebimize gelmeye devam edecek gollerle birlikte…
ETİKETLER : Gündem Sayı:754

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN