Yazarlar 28 MAYIS 2011 / 00:16

Geçici ateşkes?

Yurtsan Atakan (18/5)
Medya, internet sansürü konusundaki kafa karışıklığına ve garip tutumuna devam ediyor. İnternet sansürüne karşı savaş açan kullanıcılar ve onların sivil temsilcileri yerine sansür kurumunun başkanı Acarer’in yanlış yönlendirmelerine yer veriyor çarşaf çarşaf sayfalarında.
Her gün gazetelerde tekrar tekrar aynı saptırması yayınlanıyor. Sözde 22 Ağustos’ta kullanıcılar filtre kullanıp kullanmamayı kendi özgür iradeleriyle seçeceklermiş de, standart paket dedikleri bugün herkesin kullandığı internetten farklı olamayacakmış da, bunun neresi sansürmüş... Duyan da şu anda Türkiye’de internet sansürü uygulanmıyor sanır.

**
Sevim Gözay (19/5)
İnternetime Dokunma yürüyüşleri, kraldan çok kralcıların kafasını fena bulandırdı. Yetişkinlik, özgürlük, bireysel irade gibi gelişmiş kavramlardan ömrü billah ödü kopan söz konusu çevreler, sansür protestolarının ardında gulyabaniler arama çalışmalarına girişti. Ekrem Dumanlı (Zaman) “devlet bedava internet filtresi bahşediyorken bazıları şükretmek yerine sürekli gürültü ediyor” tadındaki halüsinatif yazısında, protestoların ardında internet filtre çetesinin olduğunu tasavvur etmiş mesela. Bu filtre işinde öyle rant varmış ki sözde, ticari aksiyeteden kafayı yitiren rantçılar sansürü gazlıyormuş ha bire ortama. Biz de gazı yediğimiz gibi “İnternetime dokunma” diye haykırıyormuşuz.
ETİKETLER : Sayı:823

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics