Yazarlar 14 OCAK 2013 / 08:05

Geleceği yazılım ve teknolojiye bağlamak…

Hepimizin bildiği üzere son dönemde Türkiye’de bilişim sektörü büyük bir ivme yakalamış durumda. Her ne kadar kaynaklara göre farklılık gösterse de sektörümüzün büyüklüğü 30 milyar dolar civarında. Ancak telekomünikasyon ve haberleşme tarafını çıkarınca geriye sadece kuş kadar bir pazar kalıyor maalesef.
Öte yandan öncelikle bilişim sektörünün dinamiklerini masaya yatırmamız gerekiyor. FATİH Projesi ile yapılan başarılı işler ve hatalar da göz önünde bulundurulmalı. Ülkemizin donanım tarafındaki durumu ortadayken, özel mobil uygulamalar tarafında yazılımcılarımızın gerçekleştirdiği başarılı projeler hala aklımızdayken bir yerleri yeniden keşfetmenin bir anlamı yok. Kısaca demek istediğim bilişim derken tabii ki donanım ve hizmetler tarafını göz ardı etmeyelim ancak yazılımın da burada lokomotif görevi üstleneceğinin de bilincinde olalım. Hal böyleyken yazılım tarafına yapılacak destek ve teşviklerle; özellikle mobil dünyada yaşanan yeni teknolojileri görüp, “bizden” örneklerle ilerlememiz durumunda önümüzün çok açık olacağını düşünüyorum.
ETİKETLER : Sayı:904
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN