Yazarlar 19 NİSAN 2010 / 14:06

Gerçek yatırım nasıl olmalı?

Son dönemde mutlaka dikkat etmişsinizdir çok uluslu şirketler birbiri ardına ülkemizde Ar-Ge merkezleri açıyor. Açılışlara ilgili sektöre yakın bakanlar davet ediliyor, ülkemize verilen ekonomik destekler övüle övüle bitirilemiyor. Peki, gerçekten kazın ayağı öyle mi? Bu şirketlerin amacı gerçekten Avrupa’nın yükselen değeri olarak gördükleri Türkiye’ye yatırım mı yapıyor yoksa başka bir niyet mi var bunun altında? Aslında tahmin etmek hiç de zor değil.
Öte yandan yerli sermayeyle kurulmuş şirketler de benzer yatırım atağı içindeler. Buradan hareketle birçok büyük şirket yatırım ve bölgeyi kalkındırmak amacıyla Anadolu’da yeni yeni merkezler açıyor. Tabii bunların da amacı hem ziyaret hem ticaret. Ancak şeytanın avukatlığına soyunduğumuzda son dönemdeki bu tip yatırımların siyasi rant için yapıldığı gibi bir hisse kapılıyor insan. Ne dersiniz acaba biz mi  çok kötü niyetliyiz?
ETİKETLER : Gündem Sayı:767

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN