Yazarlar 25 KASIM 2013 / 08:12

Güneş misin? Kara delik mi?

Kimi zaman çevrenizde size ilham veren enerjisi yüksek eş, dost veya iş arkadaşlarınızı görüyorsunuzdur. Onlarla birlikte olmak, çalışmak ve zaman geçirmek size mutluluk verir. Bir işi yapmak ve başarmak bu kişiler ile daha kolaydır. Yüksek enerjisi ve başarma arzusu ile çevresindekileri de harekete geçirebilirler. Kimi zaman da bazı insanlar vardır ki, bırakın başkalarına enerji vermeyi, başkalarının enerjilerini de yok ederler. Bu kişiler ile iş yapmanın zorluğunu düşünün. Çevrenizde mutlaka bu iki gruptan da insan vardır…
Bu grupları çeşitlendirmek mümkün. Bazı düşünürler bu etkileşimi galaksi modeli ile açıklıyorlar. Uzayda nasıl yıldız, güneş, gezegen, ay, meteor, karadelik varsa çevremizde de benzer özelliklerde insanlar vardır diyorlar. Gelin kendi galaksimizde kim güneş, kim yıldız okurken biraz düşünelim.
Güneş yazımızın başında söz ettiğim çevresine ısı ve ışık veren, çevresini aydınlatan enerjisi yüksek insanlardır. Çevremizde bu insanlardan ne kadar çok olursa birlikte o kadar iyi ve başarılı oluruz. Güneşten sonra en çok çevremizde olması gereken ise yıldızlardır. Güneş kadar parlak değillerdir ama yeterli ilgi ve fırsat ile birer güneş olabilirler. Yıldızları keşfetmek ve onları güneş olabilecek konuma getirmek yetenek yönetimi bilinci gerektirir. Kaç yıldız var ki yetenek yönetimi iyi olmadığı için galaksi modelinde kuyruklu yıldız olarak adlandırılır. Kuyruklu yıldızlar çevresine bir anlık ışık verir, hatta vermiş olduğu ışık o kadar fazladır ki güneşli bir günde güneşten daha fazla ışık saçabilir. Ancak bu ışığı maalesef kayarken verirler. Bir sürekliliği yoktur, bazı durumlarda ortaya çıkar, ışık verir ve sonra kaybolur giderler.
Gezegenler ise güneşin çevresinde, güneşten aldığı enerji ile “hayat” verirler. Güneşten aldığı ışığı yansıtırlar, içlerinde güneşten kalma volkanik hareketler olur gene bilinçli bir yetenek yönetimi ile çok faydalı ekip çalışmalarında bulunurlar. Bir yıldızı güneşten ayıran çevresindeki gezegenlerdir denilebilir.
Dolunaylar ise artık yorulmuşlardır, hiçbir hareket göstermezler hayat barındırmazlar. Bazen güneşin olmadığı yerde karanlığı aydınlatma potansiyelleri varken, isteklerine göre hareket ederler. Bazen hilaldir, bazen dolunay, bazen de hiç görünmezler. Enerjileri tükenmiştir onların, fayda vermezler.
Kara delikler ise kesinlikle uzak kalmamız gereken insanlardır. Enerjiyi öyle bir çekerler ve yok ederler ki, güneşin yaydığı ışık bile kaçamaz onlardan. Hayatı yok ederler, her şeyi alt üst etme yetkileri de varsa koltuklarından gelen, durmayın dostlar kaçın oradan…
Şimdi lütfen çevrenizde kim güneş, kim yıldız kim kara delik düşünün. Düşündüğünüz bu galaksi de siz nesiniz sonrada buna cevap verin lütfen.
ETİKETLER : Sayı:947

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics