Yazarlar 15 NİSAN 2013 / 08:30

Her şirket bir gün sosyal medyada kriz yaşayacaktır

İnternet ve sosyal medya hızla gelişip yaygınlaşırken ülkemiz de bu alandaki kullanıcı sayısı ile dünya ortalamasının üst bölgelerinde yer alıyor. Durum böyle olunca da pek çok şirket, sosyal medyada sadece yer almanın ve bunu bir pazarlama yöntemi olarak kullanmanın önemli olduğunu düşünüyor, riskleri ise göz ardı ediyor.
Yoğun kitlelere hitap eden şirket ve kurumlar ne kadar kaliteli ürünler sunsa, iletişimlerini ne kadar iyi yapsa da mutlaka birilerini yine de memnun edemeyecek, belki de hiç hak etmediği halde bir anti propagandanın muhatabı olabilecek. Bunun örneklerini de sık sık görüyoruz ve ne yazık ki birçok şirketin olası bir krizin yönetimine dair ne bir stratejisi ne de bilgisi olmadığını görüyoruz, duyuyoruz.
Şirket ya da kurum olarak sosyal medyada ister olun ister olmayın. Sosyal medyayı aktif olarak ister kullanın ister kullanmayın ama muhakkak bir “tehlike anında camı kırınız” türünden bir kriz yönetimi stratejiniz olsun.
ETİKETLER : Sayı:917

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN