Yazarlar 01 TEMMUZ 2013 / 08:30

Herkes için özgürlük

Özgürlük kavramı kendi içinde çok net bir tanıma sahip. Ancak gelinen noktada tüm taraflar kendi özgürlük tanımını yapmış ve buna göre hareket ediyor. Ancak “bu ne kadar doğru” sorusu gündemi meşgul edip duruyor. Bu yazının başlığı olan herkes için özgürlük aslında yeterli bir tanımlama olarak değerlendirilebilir.
Hatırlayanlar olacaktır Youtube’un kapatılması ya da bugünlerde çok moda olan soysal ağların “denetim” altına alınma çabası bu tanımlamayla hiç ama hiç örtüşmüyor.
Bu kavram, tıpkı demokrasi gibi ancak gerçekten eğitilmiş toplumlarda gerçek anlamını kazanıyor. Bizim gibi eğitim konusunda oldukça fazla yol alması gereken toplumlarda ise bazı marazlara yol açıyor. Birlikten kuvvet doğar kavramıyla bitirmekte fayda olacak sanırım. Birbirimizin özgürlüklerini kısıtlayarak değil saygı göstererek, birbirimizin özgürlük alanlarını kısıtlayarak değil uyum sağlamaya çalışarak bu kavramların hakkını verebiliriz ki bugünlerde gerçekten ihtiyacımız olan da bu.
ETİKETLER : Sayı:928

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN