Yazarlar 26 ARALIK 2010 / 18:00

İhracata gerçekten hazır mıyız?

Bilişim ihracatı sektörümüzün efsane konusudur. Kime sorsanız, uluslararası pazarda iş yapma hedefi vardır. Ancak yurtdışına açılmak sanıldığı kadar da kolay değildir. Şimdi bu hedefleri gerçekleştirmek için önümüzde benzersiz bir fırsat var: 1-5 Mart’ta Almanya’da düzenlenecek olan CeBIT Fuarı. Tamamen bir iş fuarı olan CeBIT 2011’de bu yıl Partner Ülke, Türkiye. Yani Türk bilişim sektörünün tüm değerleri ve yetenekleriyle kendini dünyaya tanıtacağı ve bir daha yakalanamayacak önemli bir fırsat.
İhracat raporlarında bilişim ihracatı bir türlü istenilen sıçramayı gösteremiyor. ‘Söylem var, eylem yok’ açmazından kurtulabilmemiz ve ‘Türkiye ve bilişim’ markasını dünyaya gösterebilmemiz için başta sivil toplum kuruluşlarımız olmak üzere herkese görev düşüyor.
Her şey sadece imaj değil elbette. CeBIT’e partner ülke olarak katılım sağlandığında, yüzde 50 ve yüzde 75 oranında teşvik ve görüşme yapmak istediğiniz şirketlerle önceden randevulaşma ve pek çok avantaj sunuluyor. Değerlendirmeye değer değil mi?
ETİKETLER : Gündem Sayı:801

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics