Yazarlar 26 ARALIK 2010 / 18:00

İhracata gerçekten hazır mıyız?

Bilişim ihracatı sektörümüzün efsane konusudur. Kime sorsanız, uluslararası pazarda iş yapma hedefi vardır. Ancak yurtdışına açılmak sanıldığı kadar da kolay değildir. Şimdi bu hedefleri gerçekleştirmek için önümüzde benzersiz bir fırsat var: 1-5 Mart’ta Almanya’da düzenlenecek olan CeBIT Fuarı. Tamamen bir iş fuarı olan CeBIT 2011’de bu yıl Partner Ülke, Türkiye. Yani Türk bilişim sektörünün tüm değerleri ve yetenekleriyle kendini dünyaya tanıtacağı ve bir daha yakalanamayacak önemli bir fırsat.
İhracat raporlarında bilişim ihracatı bir türlü istenilen sıçramayı gösteremiyor. ‘Söylem var, eylem yok’ açmazından kurtulabilmemiz ve ‘Türkiye ve bilişim’ markasını dünyaya gösterebilmemiz için başta sivil toplum kuruluşlarımız olmak üzere herkese görev düşüyor.
Her şey sadece imaj değil elbette. CeBIT’e partner ülke olarak katılım sağlandığında, yüzde 50 ve yüzde 75 oranında teşvik ve görüşme yapmak istediğiniz şirketlerle önceden randevulaşma ve pek çok avantaj sunuluyor. Değerlendirmeye değer değil mi?
ETİKETLER : Gündem Sayı:801
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN