Yazarlar 24 KASIM 2014 / 09:45

İstanbul trafiğine çözümler

Öncelikli Dönüşüm Programı’nda Enerji Verimliliğinin Geliştirilmesi başlığı altında “kent merkezindeki araç trafiğini ücretli hale getirmek” önerisi üzerine nostalji turu:

25 Ekim 2002: İstanbul Valisi Erol Çakır: “Trafik yoğunluğunu önlemek için plakası 1-2 olanlar Pazartesi, 3-4 olanlar Salı, 5-6 Çarşamba, 7-8 Perşembe, 9-0 olanlar Cuma günü köprülerden geçemeyecek. Bunun üzerinde çalışıyoruz.” Köprüden geçecek araçların plakalarını kontrol edecek bir sistemin “kurulabileceğini” söyledi. (Hürriyet)

27 Şubat 2005: Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan, Üçüncü Köprü’nün yeri hakkında konuşuyor: “Arnavutköy’lüler geldi. Biz trafik, egzoz dumanı istemiyoruz dediler. Ben de onlara, “köprü istemiyorsanız ata binin, karşıya da yüzerek geçin” dedim.” (Radikal)

27 Şubat 2007: Şimdilik, sayısı 115 olan, ancak İstanbul’un tüm ana yollarının donatılması planlanan kameraların rahat okuması için plakalar yenilenecek. Başkan Topbaş, bu amaçla Japonya’dan ithal edilecek plakaları tanıttı. (Vatan)

5 Mart 2006: Başbakan Erdoğan: “Türkiye’nin bir numaralı göç alan şehrinde, ekonomik gücü artan, araca yönelecektir. Bizim de altyapıya yönelik adımlarımızı atmamız ve problemleri çözmemiz gerekiyor. “Araba otomobil almayın. Toplu taşıma araçlarına yönlendireceğiz” diyerek bunları çözemezsiniz. Çağdaşlık, “kendi arabamı alacağım. Ailemle beraber istediğim yere, istediğim zaman rahatlıkla gidebilmeliyim” deme hakkını getiriyor. (Hürriyet)

 
ETİKETLER : 997

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN